מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה

ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה

/ LoadSEO SEO

ירידת ערך / פחת שווי לנכס בעקבות ליקויי בניה

כל נכס עשוי להכיל ליקויי בניה, אשר עשויים לגרום לירידת ערכו, לעתים אף באופן משמעותי. ירידת ערך היא ההפרש של המחיר הפוטנציאלי של הנכס לבין המחיר המופחת עקב הימצאותם של ליקויי בניה בנכס. על מנת להימנע מרכישת נכסים עם ליקויי בניה מבלי להיות מודעים לכך, יש להסתייע בשירותי שמאות מקרקעין, לשם ביצוע בדיקה מקיפה של הנכס והימצאותם של ליקויי בניה אשר עלולים להשפיע על שוויו.

בדיקת שמאות מקרקעין לשם בדיקת ליקויי בניה מבוקשת בעיקר על ידי בעלי דירות אשר דרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, אשר סיפקה להם דירה עם ליקויי בניה. ישנם ליקויי בניה אשר אפשר לתקנם ללא השארת זכר לקיומם, כך שהם אינם גורמים לירידת ערך הנכס. יחד עם זאת, קיימים ליקויי בניה אשר אינם ניתנים לתיקון או שעלותם גבוהה משיעור הירידה וגורמים לירידת ערך אוטומטית של הנכס.

ליקויי בניה - בדיקת שמאי מקרקעין

על מנת להוכיח ירידת ערך עקב ליקויי בנייה, יש לספק לבית המשפט חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין מפורטת ומדויקת, המנמקת את ליקויי הבניה ואת ירידת ערך נכס בעקבותיהם. לשם בדיקת ליקויי בניה יש לערוך בדיקות הנדסיות מקיפות ומדוקדקות. יש אף לבדוק את חוזה המכר ואת ההבטחות שניתנו לדיירים על ידי הקבלן, מול מה שניתן בפועל והאם יש לכך השפעה על ירידת הערך.

קביעת ירידת ערך עקב ליקויי בניה תקבע אך ורק על ידי שמאי מקרקעין מוסמך, הרשום בפנקס המקרקעין במשרד המשפטים. במהלך הבדיקה יכול שמאי מקרקעין להסתייע בשירותיו של מהנדס בניין.

דוגמאות לליקוי בניה אשר מובילים לירידת ערך של נכס

ñ       גובה התקרה – גובה התקרה בכל מבנה מגורים אינו אמור להיות פחות משני מטרים וחצי. בניית תקרה נמוכה מגובה זה נחשבת ליקויי בניה אשר בעת בדיקת שוויו של הנכס יגרמו לירידת ערכו. גבהי תקרה נמוכים נחשבים ליקויי בניה שאינם ברי תיקון, שכן על מנת להגביה את התקרה יש צורך למעשה בהריסת המבנה.

ñ       שטח מסדרון קטן – גם עבור שטח מסדרונות קיימת מידת מינימום ובניה במידות נמוכות ממידת מינימום זו נחשבת ליקויי בניה, אשר בעקבותיהם תחול ירידת ערך.

ñ       שטח החלונות מול שטח החדר – לפי תקנות תכנון ובניה קיים שטח מינימום של חלונות ביחס לשטח החדר. בנייה בניגוד לתקנות אלה נחשבת ליקויי בניה אשר גורמים לירידת ערכו של הנכס. הרחבת חלונות אמנם אפשרית, אך לרוב עלותה גבוהה מאוד ואף פוגעת במראה הכללי של הבניין, כך שלמעשה לא משתלם או לא אפשרי לתקן ליקויי בניה כגון אלה.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 28/9/2011
תגיות:   ירידת ערך    שמאי    שמאות    מקרקעין    ליקויי בניה    שמאי מקרקעין       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים