מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מהו נכס מניב

מהו נכס מניב

/ LoadSEO SEO

מהו נכס מניב? - בדיקת שמאי מקרקעין

נכס מניב הוא כל נכס נדל"ן אשר מייצר עבור הבעלים שלו הכנסה קבועה. מדובר בנכסים כגון: מגרשים, תחנות דלק, אולמות אירועים, בתי מלון, דירות מושכרות, משרדים ועוד.

בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה. בעת בדיקת שמאי מקרקעין נבדקים כמעט כל הנתונים העשויים להשפיע על שוויו ההוגן של הנכס – מיקום הנכס, שטח הנכס, אזור, הזכויות בנכס, אפשרויות השימוש בנכס, השיקולים שהנחו את השמאי בעת קביעת ערך הנכס ועוד.

בדיקת שמאי מקרקעין עבור נכס מניב, שונה מבדיקת שמאי מקרקעין עבור נכס רגיל. ההתייחסות אל נכס מניב בעת ביצוע הבדיקה היא כהתייחסות אל "עסק חי" – נכס מניב אשר לפי כל הציפיות נראה כי ימשיך לפעול עוד זמן רב ולהניב תשואות יפות. בעת ביצוע הערכת שווי נכס מניב על ידי שמאי מקרקעין, יש התייחסות גדולה מאוד לרווחים הצפויים מהמשך פעילותו העסקית של הנכס.

במה שונה בדיקת שמאי מקרקעין עבור נכס מניב?

לפני כל עסקת נדל"ן כלשהי – מגרש, משרד, דירה, קרקע, שטח חקלאי ועוד, מומלץ להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך, על מנת שיעריך את שוויו של הנכס ואת כל השיקולים האפשריים והנתונים אשר עשויים להשפיע על כדאיות העסקה. ברוב המקרים, בדיקת שמאי מקרקעין מתייחסת למיקומו הגיאוגרפי של הנכס, לסביבה, להיבט התכנוני, ההנדסי ועוד. כל אלה למעשה הם שיקולים אשר לוקח שמאי מקרקעין בחשבון בעת בדיקת שמאות. לעומת זאת, במקרה של נכס מניב, שווי הנכס אינו מורכב מנתונים כגון המיקום הגיאוגרפי שלו, אלא מהציפיות להמשך פעילותו של נכס מניב ורווחיותו העתידית. בנוסף, בעת חישוב ערך נכס מניב, יתייחס שמאי מקרקעין לזמן קיומו של הנכס ופעילותו השוטפת, המוניטין שצבר במהלך השנים ועוד נתונים אשר מעידים על מידת הציפיות להמשך רווחיותו של נכס מניב.

בדיקת שמאי מקרקעין עבור נכס מניב – איך היא מתבצעת?

כאמור, בעת הערכת שיוויו של נכס מניב, שמאי מקרקעין מייחס חשיבות רבה לפעילותו העסקית ורווחיותו של הנכס. איך הוא יכול לבדוק זאת? באמצעות צפי הכנסות וצפי שמאי מקרקעין להכנסות מהנכס. כל בעל נכס מניב אשר מעוניין לדעת מהו ערכו של הנכס, צריך להמציא עבור בדיקת שמאי מקרקעין דוחות כספיים של הנכס המתפרשים על פני מספר שנים, על מנת שתהיה לשמאי יכולת לצפות את אורך חיי הנכס ואת רווחיו העתידיים.

מדובר בבדיקה מקיפה ומורכבת ביותר, המצריכה מקצועיות רבה והתמצאות בעריכת בדיקות עבור נכסים מניבים, בשוק הנדל"ן ועוד. לאחר שקלול כל הנתונים, יקבע שמאי מקרקעין את שוויו של הנכס.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 28/9/2011
תגיות:   נכס מניב    שמאי    שמאי מקרקעין       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים