מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ביטוח סיעודי

כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי

/ רות אטיאס
כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי

שני נקודות חשובות : ראשית, עליכם לדעת כי לפי נתוני קופות החולים למחצית המבוטחים בקופה יש ביטוח סיעודי, לכן כדאי לכם לברר עם קופת החולים שאתם מבוטחים בה האם יש לכם כבר פוליסת ביטוח סיעודי.
שנית, זמן השהייה הממוצע של אדם במוסד סיעודי היא כשלוש שנים. חשוב לבדוק בפוליסת הביטוח הסיעודי שלכם מהו משך תקופת הפיצוי שתקבלו במידה ותהיו חולים סיעודיים.
חולה סיעודי הסובל ממחלות קשות נוספות (כגון סרטן, פצע לחץ או זקוק לזונדה) מוגדר "חולה סיעודי מורכב" והאשפוז באחריות ובמימון קופת החולים שלו. החולה ובני משפחתו נדרשים בדרך-כלל לשלם השתתפות עצמית על אשפוז מתמשך בבית חולים כללי. למידע נוסף אפשר לפנות לקו המידע של קופת החוליםמי אחראי לטיפול בחולה הסיעודי?האחריות העיקרית על הטיפול בחולה הסיעודי מוטלת על בני המשפחה של החולה. טיפול לא רפואי בחולה סיעודי אינו חלק מהשירותים של קופות החולים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. לאחר בדיקה של מצב הבריאות של החולה, משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים נותנים סיוע חלקי, והמעוניין בשירותים נוספים צריך לשלם על כך בעצמו.

מקורות המימון האפשריים הם: ההכנסה השוטפת (שכר, פנסיה), השכרה של דירת המגורים, חסכונות, עזרה כספית של בני המשפחה וביטוח סיעודי פרטי.

חולה סיעודי המתגורר בביתו זכאי לקבל עזרה מהמוסד לביטוח לאומי מתוקף חוק ביטוח סיעוד. ההחלטה על מתן עזרה נעשית על-ידי המוסד לביטוח לאומי לאחר בדיקה של מצב בריאותו ומצבו הכלכלי. העזרה העיקרית היא במימון 15-10 שעות עבודה שבועיות של מטפלת המגיעה לבית החולה.  1 

חולה סיעודי הנזקק לאשפוז במוסד סיעודי ואין לו ולמשפחתו יכולת לממן את האשפוז, יכול לפנות למשרד הבריאות לקבלת עזרה כספית. ההחלטה על מתן עזרה כספית נעשית לפי מצב בריאותו של החולה, ולפי רמת ההכנסה של החולה, בן/בת הזוג שלו ושל ילדיו. יש לציין כי בדרך כלל קיימת רשימת המתנה לקבלת סיוע כספי ממשרד הבריאות, בגלל מגבלה תקציבית שאינה מאפשרת לתת בפועל את העזרה לכל הזכאים לעזרה כספית (עזרה כספית זו מכונה "קבלת קוד" לאשפוז סיעודי).  

מי מוגדר כחולה סיעודי ? חולה סיעודי הוא אדם שלא מסוגל לבצע בכוחות עצמו פעולות שגרתיות יום-יומיות ועל-כן נאלץ לקבל עזרה והשגחה. פעולות אלה כוללות את האפשרות : להתרומם, לשבת, לעמוד, להתלבש, להתרחץ, לאכול ולשתות, ללכת, לשלוט בצרכים ולהשתמש בשירותים. אדם עם תשישות נפשית הזקוק להשגחה למשל חולה אלצהיימר, נחשב גם הוא לחולה סיעודי.
חולה סיעודי הסובל ממחלות נוספות כגון סרטן ופצעי לחץ, מוגדר כחולה סיעודי מורכב.

הסיכוי לכך שאדם לא יוכל לבצע בעצמו חלק מפעולות היום-יום עולה עם הגיל: 6% מבני 74-65 מוגבלים לעומת 32% מבני 80+ מבין החולים הסיעודיים.

מהו ביטוח סיעודי ? ביטוח סיעודי הוא ביטוח אשר מונפק ונמכר ע"י חברות ביטוח פרטיות באמצעות פוליסת ביטוח שבה מפורטים התנאים של הביטוח לרבות מה הביטוח מכסה וכמה כסף ישולם.
רכישת הביטוח יכולה להתבצע בכמה אופנים :
1. רכישה אישית - ישירות מחברת סיעוד שעוסקת בתחום, מחברת הביטוח או סוכן ביטוח - כל אדם קונה פוליסה אישית. גובה התשלום החודשי (הפרמיה) שהמבוטח ישלם מחושב לפי הגיל, מצב בריאותו ומסגרת הכיסוי שבחר במידה ויהיה חולה סיעודי.
2. רכישה קבוצתית - חבר בקבוצה גדולה שהתקשרה עם חברת ביטוח (ביטוח סיעודי קבוצתי) - למשל, ביטוח שנמכר לעובדים אצל מעסיק מסוים, או דרך ועד עובדים. הפוליסה אחידה לכל הקבוצה. גובה התשלום החודשי אחיד לכל קבוצת גיל (הפרמיה מתייקרת עם הגיל).
3. רכישה דרך קופת החולים - קופות החולים מציעות למבוטחים בהן ביטוח סיעודי בתמורה לתשלום חודשי המועבר לחברות הביטוח (הביטוח הסיעודי נמכר על-ידי הקופות בנפרד מהביטוח המשלים שלהן, בתמורה לתשלום חודשי נוסף). הפוליסה אחידה לכל המבוטחים. גובה הפרמיה אחיד לכל קבוצת גיל (הפרמיה מתייקרת עם הגיל). במספר קופות היקף הכיסוי קשור לגיל שבו האדם רכש את הביטוח הסיעודי: היקף הכיסוי גבוה יותר, אם האדם הצטרף לתכנית בגיל צעיר יותר.


רות אטיאס
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
יד לאחיות
יד לאחיות הינה חברה לסיעוד בפריסה ארצית, אשר מציעה ומתמחה בשירותים הבאים : אחיות פרטיות לאחר ניתוח, אחיות מוסמכות לבית החולים ולבית, ביטוח סיעודי, השמה לבתי אבות, טיפול סיעודי ושירותי סיעוד כלליים.
077-4229420
בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב
תאריך: 27/7/2010
תגיות:   ביטוח סיעודי    ביטוחים סיעודים    ביטוחים סיעודיים    סיעוד    שירות סיעוד    חברת סיעוד    מטפלת סיעודית    מטפלות סיעודיות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב

תרומתן של מטפלות סיעודיות / רות אטיאס
חשוב שתהיה כימיה טובה בין המטופל ובני משפחתו לבין המטפלת. דבר המקנה אווירה נינוחה ויעילות בטיפול, המאפשרים למטופל לקבל את הטיפול המקצועי ביותר אשר יכול לעיתים לשפר את המצב.
מהו טיפול סיעודי? / רות אטיאס
טיפול סיעודי מקל מאוד על החולה, הטיפול מאפשר לו להימנע מהצורך להכריע החלטות מקצועיות ולבצע פעולות פשוטות והכרחיות.
כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי / רות אטיאס
מהו ביטוח סיעודי ? ביטוח סיעודי הוא ביטוח אשר מונפק ונמכר ע"י חברות ביטוח פרטיות באמצעות פוליסת ביטוח שבה מפורטים התנאים של הביטוח לרבות מה הביטוח מכסה וכמה כסף ישולם.
איך לבחור בית אבות? / רות אטיאס
ההחלטה לעבור לבית אבות או דיור מוגן הינה החלטה מכרעת גם לאדם המבוגר וגם לבני משפחתו.השירותים הניתנים בבית האבות תלויים בסוג בית האבות הנבחר, בהתאם למצבו הרפואי, הנפשי והכלכלי של האדם המבוגר.
שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה / Site4site website
לאורך רוב התקופות בהיסטוריה נשים לא הגיעו לגיל המעבר, תוחלת החיים הייתה קצרה יותר. היום תוחלת החיים הממוצעת לנשים עומדת על יותר מ-80 שנים. הגיוני לצפות שנשים תחיינה למעלה מ- 30 שנים לאחר גיל המעבר, ש
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים