מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיפול סיעודי

מהו טיפול סיעודי?

/ רות אטיאס
מהו טיפול סיעודי ?

בתקופתנו לא מעט אנשים צריכים לעבור ניתוח מסובכים, יש כאלה החולים במחלות קשות או קשישים אשר זקוקים לקבל עזרה אישית ומקצועית. טיפול סיעודי מקל מאוד על החולה, הטיפול מאפשר לו להימנע מהצורך להכריע החלטות מקצועיות ולבצע פעולות פשוטות והכרחיות. נמצא כי ככל שהטיפול הסיעודי מתחיל בשלב מוקדם יותר כך ההתדרדרות של המטופל תהיה איטית יותר. טיפול סיעודי בבית יכול להיות הטיפול האחרון אותו יצטרך המטופל ולכן חשוב לטפל בעניין במלוא הרצינות.

כאשר אנשים אינם יכולים לטפל בעצמם וזקוקים לעזרה, בעת שמצבם הרפואי או הנפשי התדרדר,
מטפלות סיעודיות מאפשרות להם לנהל את שגרת חייהם במצב החדש באופן נוח ופשוט יותר.
בעת בחירת המטפלת יש צורך לשים דגש רב על ההתאמה למטופל ולבני משפחתו. ההבנה בצורך הטיפולי, האווירה הנעימה והכימיה בין המטופל ומשפחתו לבין למטפלת הם הנוסחא הנכונה להצלחת הטיפול.

במקרים מסוימים שבהם הטיפול הוא זמני ובעיקר מקצועי, ואין צורך בעובדת זרה לאורך זמן, ההתאמה צריכה להתחשב בהתמחות המקצועית של המטפלת, בשפת הדיבור, במיקום, בתרבות, במנהגים ובמזג של המטופל.

ברוב המקרים מטפל סיעודי נשכר לעבודה על ידי קרובי המשפחה, אשר שגרת חייהם אינה מאפשרת להם להיות עם המטופל בכל שעות היממה. ברגע שהמטפלת הסיעודית מתחילה לעבוד היא הופכת להיות המשגיחה הראשית ועיקר הטיפול נעשה על ידה. הצורך בטיפול הסיעודי מובחן בדר"כ על ידי אנשים הקרובים למטופל, או על ידי אבחון מקצועי של רופא מטפל, יש גם מקרים בהם המטופל מודע למצבו ומבקש את העזרה בכוחות עצמו. טיפול זה בא לידי ביטוי גם בפן המקצועי וגם בפן האישי, היות ובשלב זה :
א. המטופל כבר אינו מסוגל לבצע פעולות שגרתיות פשוטות
ב. המטופל זקוק לעזרה מקצועית בטיפולים השונים
ג. אין מישהו אחר לרבות בני המשפחה שיכול לטפל בו משיקולים מקצועיים, אישיים ורגשיים

ניתן לזהות את הצורך על ידי מספר סימפטומים : התקשות בפעולות שגרתיות כגון הליכה, עמידה, צחצוח שיניים, ישיבה, רחצה, גילוח, לבישת בגדים, אכילה ושתייה. יש מקרים נוספים בהם מצב הזיכרון של המטופל התדרדר והוא לא מצליח לזכור לבצע פעולות שגרתיות וחשובות כמו נטילת תרופות. יש מקרים שבהם המטופל מתקשה בפעולות פשוטות ומתעייף מהן במהירות. קיימים גם מצבים שבהם המטופל מבצע פעולות לא סבירות שעלולות לפגוע בו באופן ממשי.כאשר המשפחה נתקלת במצבים מן הסוג הזה עליה להתייעץ עם אנשי מקצוע ולראות האם יש צורך בטיפול סיעודי.

טיפול סיעודי הוא טיפול אשר בנוי משלושה אלמנטים : טיפול אישי, טיפול ביתי וטיפול רפואי. ולכן ברוב המקרים המטפלים הסיעודיים שנשכרים לעבודה הינם בעלי הסמכה מקצועית, ויש להם גם את היכולות לעזור במשק הבית ובהתנהלות האישית של המטופל.

הטיפול האישי כולל בתוכו תמיכה בסיסית כגון : החלפת בגדים, רחצה, אכילה, עזרה בשירותים ועוד.
הטיפול הביתי כולל בתוכו אחזקת משק הבית כגון : שמירה על ניקיון, סידור הבית, בישול, קניות ועוד.
הטיפול הרפואי כולל בתוכו עזרה רפואית כגון : נטילת תרופות, תרגולי פיזיותרפיה, בדיקות תקופתיות ועוד.

המטפלות הסיעודיות מונעות בעיות שונות בזמן שהותם עם המטופלים, לרבות היעלמות, רעב והתפתות למעשים  מיותרים שעלולים להזיק למטופל. בשעה זו, על בני המשפחה להעביר את הטיפול לידיים מוסמכות ומקצועיות.
שכן אין להם את היכולת, הידע או הזמן לטפל בו מבחינה מקצועית והדבר אף מקשה עליהם מבחינה רגשית. חשוב לדעת, במצבים כאלו המצב בדרך כלל אינו הולך ומשתפר ועל כן ברוב המקרים אין לצפות שהטיפול הסיעודי יחזיר את המצב לקדמותו אלא בעיקר יעזור למטופל ובני המשפחה להתמודד עם המצב הקיים.

 
רות אטיאס
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
יד לאחיות
יד לאחיות הינה חברה לסיעוד בפריסה ארצית, אשר מציעה ומתמחה בשירותים הבאים : אחיות פרטיות לאחר ניתוח, אחיות מוסמכות לבית החולים ולבית, ביטוח סיעודי, השמה לבתי אבות, טיפול סיעודי ושירותי סיעוד כלליים.
077-4229420
בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב
תאריך: 27/7/2010
תגיות:   טיפול סיעודי    מטפלת סיעודית    מטפלות סיעודיות    אחות פרטית    אחיות פרטיות    אחות מוסמכת    אחיות מוסמכות    סיעוד    שירותי סיעוד    חברה לסיעוד   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב

תרומתן של מטפלות סיעודיות / רות אטיאס
חשוב שתהיה כימיה טובה בין המטופל ובני משפחתו לבין המטפלת. דבר המקנה אווירה נינוחה ויעילות בטיפול, המאפשרים למטופל לקבל את הטיפול המקצועי ביותר אשר יכול לעיתים לשפר את המצב.
מהו טיפול סיעודי? / רות אטיאס
טיפול סיעודי מקל מאוד על החולה, הטיפול מאפשר לו להימנע מהצורך להכריע החלטות מקצועיות ולבצע פעולות פשוטות והכרחיות.
כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי / רות אטיאס
מהו ביטוח סיעודי ? ביטוח סיעודי הוא ביטוח אשר מונפק ונמכר ע"י חברות ביטוח פרטיות באמצעות פוליסת ביטוח שבה מפורטים התנאים של הביטוח לרבות מה הביטוח מכסה וכמה כסף ישולם.
איך לבחור בית אבות? / רות אטיאס
ההחלטה לעבור לבית אבות או דיור מוגן הינה החלטה מכרעת גם לאדם המבוגר וגם לבני משפחתו.השירותים הניתנים בבית האבות תלויים בסוג בית האבות הנבחר, בהתאם למצבו הרפואי, הנפשי והכלכלי של האדם המבוגר.
שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה / Site4site website
לאורך רוב התקופות בהיסטוריה נשים לא הגיעו לגיל המעבר, תוחלת החיים הייתה קצרה יותר. היום תוחלת החיים הממוצעת לנשים עומדת על יותר מ-80 שנים. הגיוני לצפות שנשים תחיינה למעלה מ- 30 שנים לאחר גיל המעבר, ש
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים