מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מטפלות סיעודיות

תרומתן של מטפלות סיעודיות

/ רות אטיאס
תרומתן של מטפלות סיעודיות

חשוב לדעת כי אין פתרון אחד ויחיד למצב סיעודי, אלא יש כמה אפשרויות שכדאי לבחון, וזאת בהתאם למצבו הרפואי והנפשי של המטופל ויכולות המשפחה. הצעד הראשון שיש לבצע הוא לקבל מידע מהצוות המקצועי הכולל רופא מטפל ועובדת סוציאלית, האם סיוע של מטפלת סיעודית בבית אפשרית עבור המטופל, במידה וכן, באיזה היקף יהיה הסיוע, או שרצוי לבצע מעבר למוסד סיעודי בכדי לקבל תמיכה והשגחה רפואית 24 שעות ביממה. הצעד שני הוא, דיון משפחתי וקבלת החלטות שאותם כדאי לבצע בשיתוף מלא עם המטופל. חשוב לציין שקבלת טיפול מקצועי עובר דרך ההבנה וההסכמה המשותפת של המטופל, בני המשפחה והצוות המקצועי. דבר המאפשר להתמודד עם המצב בצורה הטובה ביותר.

האפשרויות לטיפול סיעודי :
1. מטפלת סיעודית בבית במשרה חלקית מטפלת סיעודית או אחות מוסמכת מגיעה לבית המטופל מס' ימים בשבוע למס' שעות. טיפול זה מומלץ במקרים שבהם אין צורך בליווי רפואי או סיעודי של המטופל 24 שעות ביממה, כמו כן במידה ויש עזרה מבני המשפחה.
2. מטפלת סיעודית בבית במשרה מלאה מטפלת סיעודית, אחות מוסמכת או עובדת זרה המתגוררת בבית המטופל, ועוזרת לו 24 שעות ביממה גם בטיפול הרפואי, גם בהתנהלות האישית וגם דואגת לצרכי הבית.
טיפול זה מומלץ במקרים שהמטופל אינו יכול לבצע פעולות יום-יומיות פשוטות וזקוק לעזרה 24 שעות ביממה.
כמו כן, במקרים שבהם למטופל אין קרובי משפחה שיכולים לעזור ולטפל.
* בשני המקרים קיימים גם שיקולים כלכליים
3. מעבר לבית אבות או מוסד שיקומי/סיעודי

שיקולים לבחירת טיפול סיעודי בבית
לטיפול סיעודי אשר מתרחש בסביבה הטבעית קיימים יתרונות רבים, וזאת כאשר מצבו הרפואי של המטופל מאפשר לו לנהל אורח חיים עצמאי, לתפקד בכוחות עצמו ולדאוג לצרכיו גם אם באופן חלקי. במצב זה, המטופל ממשיך להתגורר בסביבתו הטבעית ובמקום אליו הוא רגיל. דבר זה תורם לתחושות חשובות במהלך הטיפול : הרגשת ביטחון, והרצון לעצמאות וחופש. מבחינת המטופל, שגרת חייו לא השתנתה מהקצה אל הקצה והוא יכול להמשיך ולחיות פחות או יותר כפי שהוא התנהל עד כה.
חשוב שתהיה כימיה טובה בין המטופל ובני משפחתו לבין המטפלת. דבר המקנה אווירה נינוחה ויעילות בטיפול, המאפשרים למטופל לקבל את הטיפול המקצועי ביותר אשר יכול לעיתים לשפר את המצב. על זאת ועוד, יש צורך להתאים את מיקום מגוריה של האחות למיקום המטופל במידה ומדובר במשרה חלקית, קירבה של המטפלת למטופל חוסכת זמן וכסף ומאפשרת למטפלת להיות קרובה בשעת הצורך. כאשר הטיפול נעשה על ידי מטפלת סיעודית זמנית, כדאי גם להתאים את המטפלת ע"י השפה, התרבות, המנהגים והמזג של המטופל.

מימון מטפלת סיעודית -
כאשר נקלעתם למצב סיעודי, המצב האופטימאלי הוא שיהיה לכם ביטוח סיעודי. ביטוח סיעודי ברוב המקרים מכסה את כל הוצאות הטיפול. במידה ואין לכם ביטוח סיעודי עדיין יש מספר אפשרויות למצוא מקורות מימון בעבור הטיפול.
את הטיפולים הסיעודיים ניתן לממן בדרכים הבאות :
1. פוליסה פרטית של ביטוח סיעודי  – נרכשת באופן פרטי אם ברכישה עצמאית ואם ברכישה קבוצתית (במקומות עבודה) דרך חברת ביטוח. קרא/י עוד על ביטוח סיעודי
2. ביטוח סיעודי דרך קופות החולים – גם פוליסה זו היא פוליסה פרטית, ניתן לרכוש אותה דרך קופות החולים כתוספת תשלום לביטוחים המשלימים.
3. ביטוח לאומי – במידה ואין לכם ביטוח סיעודי, ישנה אפשרות להפעיל את חוק הסיעוד של ביטוח לאומי.
4. אחות פרטית לאחר ניתוח -  במקרים מסוימים בהם המטופל עבר ניתוח ועדיין שוהה בבית החולים. המטופל זכאי לקבל החזרים כספיים עבור אחות פרטית שתלווה אותו במהלך ההחלמה במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים.

רות אטיאס
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
מנכ"לית שותפה בחברת יד לאחיות, עוסקת שנים במקצוע הסיעוד.
יד לאחיות
יד לאחיות הינה חברה לסיעוד בפריסה ארצית, אשר מציעה ומתמחה בשירותים הבאים : אחיות פרטיות לאחר ניתוח, אחיות מוסמכות לבית החולים ולבית, ביטוח סיעודי, השמה לבתי אבות, טיפול סיעודי ושירותי סיעוד כלליים.
077-4229420
בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב
תאריך: 27/7/2010
תגיות:   מטפלת סיעודית    מטפלות סיעודיות    סיעוד    שירותי סיעוד    חברת סיעוד    סיעוד ורווחה    אחות פרטית    אחות מוסמכת    אחיות פרטיות    אחיות מוסמכות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב

תרומתן של מטפלות סיעודיות / רות אטיאס
חשוב שתהיה כימיה טובה בין המטופל ובני משפחתו לבין המטפלת. דבר המקנה אווירה נינוחה ויעילות בטיפול, המאפשרים למטופל לקבל את הטיפול המקצועי ביותר אשר יכול לעיתים לשפר את המצב.
מהו טיפול סיעודי? / רות אטיאס
טיפול סיעודי מקל מאוד על החולה, הטיפול מאפשר לו להימנע מהצורך להכריע החלטות מקצועיות ולבצע פעולות פשוטות והכרחיות.
כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי / רות אטיאס
מהו ביטוח סיעודי ? ביטוח סיעודי הוא ביטוח אשר מונפק ונמכר ע"י חברות ביטוח פרטיות באמצעות פוליסת ביטוח שבה מפורטים התנאים של הביטוח לרבות מה הביטוח מכסה וכמה כסף ישולם.
איך לבחור בית אבות? / רות אטיאס
ההחלטה לעבור לבית אבות או דיור מוגן הינה החלטה מכרעת גם לאדם המבוגר וגם לבני משפחתו.השירותים הניתנים בבית האבות תלויים בסוג בית האבות הנבחר, בהתאם למצבו הרפואי, הנפשי והכלכלי של האדם המבוגר.
שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה / Site4site website
לאורך רוב התקופות בהיסטוריה נשים לא הגיעו לגיל המעבר, תוחלת החיים הייתה קצרה יותר. היום תוחלת החיים הממוצעת לנשים עומדת על יותר מ-80 שנים. הגיוני לצפות שנשים תחיינה למעלה מ- 30 שנים לאחר גיל המעבר, ש
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים