מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

המדריך המלא למחפשים דירה למכירה

המדריך המלא למחפשים דירה למכירה

/ אלעד בונדק

המדריך המלא למחפשים דירה למכירה

 

 

קניית דירה הינה אחת ההחלטות החשובות שתידרשו לקחת בחייכם. האם לקנות דירה יד שניה או מקבלן? בית פרטי או דירה בבניין עם מעלית? בקרבת העבודה או בשכנות למשפחה? האם לקחת משכנתא, ואם כן, איפה ובאיזו ריבית?

 

קניית דירה הינו תהליך ממושך ומורכב הרבה יותר משכירת דירה. קניית דירה כרוכה בתשלומים גבוהים וכן במחוייבות לטווח זמן ארוך, מה שאוטומטית מקרין על חיפוש הדירה לקנייה והופך אותו לארוך ומעמיק יותר מאשר חיפוש דירה להשכרה. אם החלטתם שקניית דירה עדיפה על פני מגורים בדירה שכורה, קחו בחשבון שיעברו כמה חודשים מרגע ההחלטה עד הרגע בו תיכנסו לגור בדירה משלכם.

 

קניית דירה מתחילה בבדיקת מוכנותכם הכספית. כיום, רוכשי דירות נדרשים להון התחלתי של כ-  30%-40% ממחירי הדירה כתנאי לקבלת משכנתה. לשם כך, כדאי להיכנס ללוח נדל"ן כלשהו ולהתרשם ממחירי הדירות העדכניים באיזורים ובגדלים הרצויים לכם. בשלב זה, כדאי לערוך ביקור באחד הבנקים למשכנתאות על מנת לקבל אישור עקרוני לקבלת משכנתה, וכן לקבל מושג כללי על גובה ההוצאות הצפוי לכם עם לקיחת משכנתה לרכישת דירה.

 

עם אישור עקרוני (או מלוא הסכום לרכישת דירה), אפשר להתחיל ולחפש דירות המוצעות למכירה. דירות למכירה ניתן לחפש בלוחות אינטרנט, עיתונים מקומיים, בעזרת מתווכים או מכרים. מומלץ להכין מראש מעין "צ'קליסט" שיכלול את הדרישות מהדירה המיועדת, ולעקוב אחריו תוך כדי התבוננות בדירה. למשל: מרפסת, מזגן, מצב לוח החשמל, חדר המדרגות וכו'. אם הדירה נראית לכם, כדאי לחזור ולראות אותה בתנאי תאורה שונים, ולהתעניין בסביבת המגורים הקרובה (אופי השכנים, האם יש מפגעי רעש בקרבת מקום) והרחוקה יותר (קרבה לבתי ספר או שירותים ציבוריים אחרים). אם מדובר בדירה ישנה, כדאי לשכור את שירותיו של מהנדס מומחה בבדיקת מבנים, שיעריך את מצב הדירה מבחינת תחזוקתית.

 

לאחר מכן, יש לבדוק את מצב הדירה מבחינה משפטית: האם נסח הטאבו אכן רשום על שם המוכרים? האם אין חוב או הערת אזהרה הרשומים על שם הדירה? לשם כך, כדאי להיעזר בעורך דין, שיסייע לכם גם בניסוח חוזה מכירת הדירה וייצג את האינטרסים שלכם מול מוכרי הדירה.  

אלעד בונדק
מארגן כנסים ואירועים עסקיים, מתמחה בייעוץ והכוונה
בנייה ושיפוצים - נדלן
תאריך: 3/10/2011
תגיות:   קניית דירה    השכרת דירה    דירות למכירה    נדלן    דירות להשכרה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - נדלן

המדריך המלא למחפשים דירה למכירה / אלעד בונדק
קניית דירה הינה אחת ההחלטות החשובות שתידרשו לקחת בחייכם. במדריך זה ננסה לענות על השאלות החשובות והמורכבות שקשורות לקניית דירה, נבדוק את השלבים השונים של המשכנתא, בדיקת הדירה ולבסוף, קניית הדירה.
בתים להשכרה במודיעין / לילך כהן
שכרה במודיעין, כמו בכל עיר, זה עסק לא פשוט. צריך לראות כמה בתים כדי למצוא את האחד שיענה על כל הדרישות והתנאים ושיתאים בדיוק לצרכים. אז איך מוצאים בית להשכרה בצורה הטובה ביותר? כל התשובות במאמר שלפניכם
דירות למכירה במודיעין / לילך כהן
רה מושפע מאוד מתנודות במשק. כמות התחלות הבניה משפיעה על המחירים ועל יכולת ההתמקחות שלכם, כשאתם באים לשכור דירה. אז איך מוצאים דירות למכירה במודיעין ומה צריך לבדוק לפני שקונים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.
השכרת דירה במודיעין / לילך כהן
מצוא שוכרים טובים, כאלו שמשלמים בזמן ולא הורסים יותר מידיי את הדירה ולדאוג לתחזוקה שוטפת, אלו משימות לא קלות. השכרת דירה במודיעין לא חייבת להיות כזה סיוט, אפשר לעבור את זה בקלות. איך? כל התשובות כאן.
משרדים למכירה במודיעין / לילך כהן
לשלם שכר דירה חודשי, מובילה רבים להחליט על קניית משרד, שממנו יעבדו בשנים הבאות. אז מה חשוב לבדוק לפני שקונים משרד ובמה שונים משרדים למכירה במודיעין מדירות מגורים? התשובות לכל השאלות במאמר שלפניכם.
נכסים במודיעין / לילך כהן
אם אתם מחפשים דירה חדשה, משרד או בית קרקע, אתם בעצם מחפשים נכס חדש לרכוש או להשכיר. אז איך מחפשים נכסים במודיעין ומה חשוב לבדוק לפני? התשובות במאמר שלפניכם.
דירות להשכרה במודיעין / לילך כהן
חיפוש דירות להשכרה יכול להיות תהליך מתיש וארוך, כמו שיודע כל מי שאי פעם עבר דירה. אך לא תמיד זה חייב להיות כך. איך מוצאים דירות להשכרה במודיעין בלי לבזבז הרבה זמן? כל התשובות כאן.
משרדי תיווך במודיעין / לילך כהן
ה לא מעט עסקאות נדל"ן שונות ומגוונות. מודיעין היא עיר שעדיין לא סיימה להתפתח ומעבר לגידול הטבעי שלה אנו רואים כיצד קבלני העיר מציעים פרויקטים שונים בכדי להגדיל עוד יותר את אוכלוסייתה של עיר צעירה זו.
נדלן במודיעין / לילך כהן
טח מסחרי או קרקע, לא משנה מה אתם קונים או שוכרים, כל זה נכלל בקטגוריית הנדל"ן. אז מה צריך לדעת לפני שקונים נדל"ן להשקעה או למגורים, ואפילו לפני שכירת נדל"ן במודיעין? המאמר שלפניכם ייתן את כל התשובות.
הכל על דירות כפר סבא הירוקה ועל שכונה ירוקה כפר סבא / gidi didi
בשנת 2007 החלו עבודות בעיר כפר סבא להקמת שכונה ירוקה ולבניית דירות כפר סבא הירוקה. שכונה ירוקה כפר סבא היא אחת השכונות הירוקות הראשונות שהוקמו בישראל.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים