מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

דיאטה

שיקולים בתהליך דיאטה

/ אלעד ריץ
שיקולים בתהליך דיאטה
אחד מהשיקולים מיני רבים שאנו מבצעים הוא אם לבחור להיעזר בשירותי דיאטנית קלינית (תזונאי/ת קלינית)  או לסמוך על ההבנה שלנו בתחום התזונה. להלן מדריך ל סיוע בתהליך ההפחתה במשקל באמצעות שירותי דיאטן/נית קליני/ת
לאחר שהחלטנו לא לדחות למחר, ולהוריד במשקל מהיום, אנו מתכננים אסטרטגיה שתנחה אותנו כיצד לפעול בתהליך דיאטה זה. אחד מהשיקולים מיני רבים שאנו מבצעים הוא אם לבחור להיעזר בשירותי דיאטנית קלינית (תזונאי/ת קלינית)  או לסמוך על ההבנה שלנו בתחום התזונה. הדיאטן הקליני, למעשה, יכול לסייע ליורדים במשקל בבניית תפריט דיאטה המתאים והייחודי להם, לפי צרכיו והעדפותיו האישיים. אף על פי שכיום את רוב המידע על תפריטי דיאטה ניתן למצוא באופן אינדיבידואלי באמצעות רשת האינטרנט או בספרים, ישנם יתרונות רבים בהיוועצות בדיאטן. הדיאטן הקליני, לאמיתו של דבר, הוא אדם שסיים תואר במדעי התזונה ובנוסף התמחות של 6 חודשים המתקיימות לרוב בבתי חולים ובמוסדות רפואיים נוספים. בתום התהליך, הדיאטן הקליני, מקבל הסמכה על ידי משרד הבריאות. לכן, הוא בהחלט יכול לתרום לנו בניסוח תפריד דיאטה מתאים לנו, על סמך הכלים שקיבל.
כיום ישנם גם דיאטנים המומחים בתחומים מסוימים יותר תוך לקיחה בחשבון את המגבלות של אותו תחום. למשל, התאמת תפריט דיאטה לחולי צליאק שמנועים מתזונה של חלבון גליאדין (המרכיב את הגלוטן), התאמת תפריט דיאטה לאנשים המחרימים מוצרים מן החי (צמחונים או טבעונים), התאמת תפריט דיאטה לאנשים בעלי עודף כולסטרול והתאמת תפריט דיאטה לנשים לאחר היריון.
במקרה והחלטנו לא להסתפק במידע שהאינטרנט והספרות מספקים לנו על בניית דיאטה מותאמת אישית, ולהיוועץ עם דיאטן מקצועי מוסמך, ישנם מספר מאפיינים שעשויים לתרום לנו בבחירת הדיאטן המתאים לנו.
ראשית, מבחינת נוחות, עדיף לבחור בדיאטן הנמצא קרוב למקום מגורינו. זאת משום שסביר ותהליך דיאטה זה עשוי להיות אינטנסיבי והדוק, ואם נגלה עצלנות כלפי ההגעה אל הדיאטן, הדבר עלול לשבש ולחבל בתוצאות הפוטנציאליות של ההרזיה. יש הממליצים להמשיך להיוועץ בדיאטן גם לאחר ההפחתה בכמות הקילוגרמים, זאת על מנת להמשיך לשמור על המשקל הקיים ולא להעלותו שוב מחדש. למעשה, אנשים רבים שהתנסו בתהליכי דיאטה שונים, סוברים כי השלב השני של שמירה על משקל הגוף הוא הקשה ביותר, לעומת הראשון, ההפחתה במשקל, שהוא קל יותר. לכן בחירת מיקום הדיאטן היא משמעותית ביותר!
כמו כן, משום שכיום מבחר הדיאטנים רב, ורבים מהם מתמחים בתחומים ספציפיים, מומלץ לנצל את הדבר לטובתנו, ולבחור בדיאטן שאכן בעל ניסיון בתחום המסוים לו אנו משתייכים. למשל, ישנם דיאטנים המניחים, מתוך חוסר ניסיון, שצמחונות וטבעונות הן אידיאולוגיות העשויות להשפיע לרעה על התזונה והבריאות שלנו. לעומתם, ישנם דיאטנים המתמחים ומעורים בתחום, שיודעים שאין הדבר כך, וניתן להיות צמחונים וטבעונים בריאים באם נדע כיצד לבנות תפריט דיאטה מיוחד עבורנו, הכולל את כל אבות המזון.
לא זאת ועוד, רצוי לקבל המלצות על הדיאטן שנבחר, על מנת שנוכל להאמין בו ולסמוך עליו. כלומר, עלינו לבדוק אם הוא מתעדכן מידי פעם על מחקרים שהתבצעו בתחום, אם הוא אכפתי ומעניק יחס אישי, אם הוא אכן מקצועי ותחום ועוד. בנוסף, חשוב לברר את עלות התשלום ולתאם מראש ציפיות על אופן תהליך דיאטה זה. כיום ישנם דיאטנים רבים המעניקים בנוסף שירות מענה באינטרנט באמצעות דואר אלקטרוני, חינם אין כסף.
לסיכום, כאשר אנו בוחנים תהליך אסטרטגי לתכנון דיאטה, רצוי לשקול את האפשרות להנחיה קבועה של תזונאי קליני. רבים יאמרו כי הסיכויים להצלחת תהליך דיאטה זה גדולים יותר בעקבות הידע התיאורטי הנרחב של אותו דיאטן, והניסיון שלו בתחום. כמובן שחשוב שהדיאטן ימשיך ללוות את היורד במשקל גם לאחר ההפחתה בקילוגרמים, לשם ביקורת ושימור תוצאות דיאטה זו.
 
 
אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
richkid
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
קישור לאתר
בריאות ורפואה - דיאטה
תאריך: 19/8/2010
תגיות:   דיאטה    תזונה    תפריט דיאטה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - דיאטה

אוכל לדיאטה – גם מחוץ לבית / רוני מיכאל
אחד הכללים הבסיסיים בדיאטה הוא להכין את הארוחות לבד, כדי להשיג שליטה על המרכיבים. אבל מה עושים כשהנסיבות דורשות מאיתנו לאכול בחוץ? מאמר זה אמור לעזור לכם לבחור אוכל לדיאטה בצורה אופטימלית
מי הזיז את החופש שלי? / רעות רשף
חזרנו. במאמר הראשון דיברנו על כך שכדי לרזות פעם אחת ולתמיד, על התכנית שלכן לכלול 3 שלבים - הורדה במשקל, שמירה על התוצאות לאורך זמן, והשגת חופש. כן תהיו האדם שאתן רוצות להיות – בגוף שאתן רוצות להיות בו
לרזות? זו לא חוכמה! / רעות רשף
זו לא חוכמה לרזות??? כן, שמעתן אותי. אמרתי שזו לא חוכמה לרזות. רוב הנשים שרוצות להוריד ממשקלן מייצרות תכנית להורדה במשקל, ו… זהו... אבל רגע, זה אמור להיות רק שלב א' בתכנית! למה הכוונה? מיד תגלו...
הטון והטונה - האם קיים קשר של שתיקה ? / יובל לובנשטיין
הטונה הוא מאכל פופלארי בישראל, אולם זיהום מי הים גורם להתצברות של כספית בגופו של דג ענק זה. האם המידע מגיע לצרכנים ? האם זכותם של הצרכנים לקבל מוצר נקי מרעלים ?
הרזיה או דיאטה ? / מואיז אלוש
למרות העובדה כי דיאטה היא תזונה, דיאטה משמש בטעות כמונח שקול לתהליך הרזיה. מהי תזונה לירידה במשקל והאם תוספי מזון יעילים לתהליך הרזיה שכזה?
גילו לך צליאק? מחפש/ת מוצרים ללא גלוטן? מדריך קצר לקריאת תווית מוצר! / תומר בר-מאיר
אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות אדם מהישוב ובייחוד זה שאובחן כחולה צליאק או כרגיש לגלוטן (או בעל כל רגישות אחרת כגון סוכר לסוכרתי) הינו ללמוד כיצד לקרוא את תווית המוצר ולהסיק ממנה מסקנה עיקרית אחת...
מספרי E של מוצרי מזון - מה זה? / תומר בר-מאיר
רבים מהצרכנים נתקלים מדי יום בתוויות מוצרים המציינים מספרי E של רכיבי מזון. מספרים אלו יוצרים לרוב קונוטציות שליליות בעיקר בשל העובדה שהצרכן "הקטן" הקורא את התווית אינו מכיר את משמעות המספרים.
תפריט דיאטה של 1800 קלוריות למען ירידה במשקל של 1-2 קילו בשבוע / טלי שחר
תפריט דיאטה של 1800 קלוריות היא הדרך הנכונה והטובה להוריד במשקל. דיאטה של 1800 קלוריות ביום תגרום לך לרזות בצורה סבירה ומאוזנת של 1 עד 2 קג' בשבוע, לאכול נכון ומאוזן, לא להיות רעבים ומותשים, להיות חי
איך להוריד במשקל ולהישאר רזה / טלי שחר
נו לא מצליחים לשמור על משקל מאוזן. איך להתמיד במאזן קלוריות: קלוריות נצרכות מול קלוריות נשרפות. השינוי החשיבתי הנדרש כדי להתמיד ולשמור על משקל נכון. איך למה וכמה צריך לאכול כדי לרזות ולהישאר רזה לתמיד
בניית תפריט דיאטה / אלעד ריץ
כאשר נעמדת בפנינו מטרה, והיא להפחית במשקל על מנת שנרגיש טוב יותר עם עצמנו, כדאי לתכנן היטב, באופן ריאלי, מעשי ובצורה המתאימה לרצונות האישיים שלנו, את הדיאטה המיועדת לנו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים