מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הסרת שיער

הסרת שיער, סיבות ושיטות להסרת שיער

/ אלעד ריץ
הסרת שיער, סיבות ושיטות להסרת שיער
תהליך הסרת שיער, כשמו כן הוא, מאפשר פתרון לאנשים המעוניינים להסיר שיער מסוים מעל העור או מתחתיו. מהי הסרת שיער, מהן הסיבות להסרת שיער ומהן השיטות השונות של הסרת שיער?
 
תהליך הסרת שיער, כשמו כן הוא, מאפשר פתרון לאנשים המעוניינים להסיר שיער מסוים מעל העור או מתחתיו. עד היום פיתחו שיטות רבות המנסות לייעל את אפקטיביות התהליך, הן מבחינת הארכת משך הזמן שהדבר מקיים והן הפחתת הכאב שהתהליך מחייב. בטרם נדון בסוגי הטכניקות השונות של הסרת שיער, ביתרונותיהן וחסרונותיהן, תחילה ננסה להבין מדוע, למעשה, אנשים מחליטים לעבור תהליך של הסרת שיער.
 
למרות שבמחשבה ראשונה, הסיבה היחידה שניתן לחשוב עליה לביצוע תהליך של הסרת שיער, היא כזו שמקורה בשיקולים אופנתיים, קיימות סיבות נוספות המתקשרות לאמונות דתיות, נורמות והשפעות חברתיות ומסגרות מסוימות.
 
לדוגמא, בתחום הדת, ישנן אמונות שדוגלות בהסרת שיער בשלבים מסוימים בחיים או באזורים ספציפיים בגוף האדם. אף ביהדות קיימת אמונה כי התספורת הראשונה שתיעשה לבן הנולד, תתקיים בגיל 3 כסמל למעבר משלב התינוקות לשלב הבא. בתקופות אבל קיים איסור להתקלח או להסתפר, בדומה לימי ספירת העומר.
 
הסרת שיער מתקיימת גם כן באמנות אחרות. לדוגמא, בבודהיזם, נזירים רבים מגלחים ראשם ואף מסירים את שיער גבותיהם.
 
מלבד הסיבות הדתיות, ישנן כמובן את הנורמות החברתיות אשר מגדירות את הסכמה ה"נורמאלית" של כמויות השיער והאזורים שאינם צריכים להישאר שעירים אצל גוף האדם. בחברה המערבית נשים נוהגות לבצע תהליך של הסרת שיער כמעט מכל חלק בגופן, מלבד הראש. לעומתן, הגברים, אשר חלקם הגדול כלל לא מסיר שיער, אלא רק מספר מידי פעם את שיער הראש שלהם. ישנם גברים שמגלחים את שיער ראשם, לרוב כשהשלמה עם ההתקרחות, ישנם כאלו המסירים אזורים מסוימים בגבותיהם, יש המורידים שיער מהחזה, וכו'. כיום ישנו פתרון נוסף לבעיית ההתקרחות והוא השתלת שיער.
 
נסיבות אחרות הן כאלו המתקשרות למסגרות להן אנשים משתייכים. כך למשל, בצבא ישראל, מלבד אישורים מיוחדים, כל חיילי צה"ל חייבים לגלח את זקנם ולקצץ שיערות ראשיהם. אלו בעלי האישור המותיר להם לא להתגלח הם אנשים דתיים או בעלי פטור מסיבה מיוחדת אחרת.
 
בנוסף לזאת, קיימים מקומות עבודה רבים אשר הופעה ללא זקן מגולח תיחשב כמרושלת ולא מקצועית.
 
כאמור, קיימות טכניקות רבות ומגוונות לשם הסרת שיער, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלה. ניתן לחלק את הטכניקות השונות לשתי קטגוריות: האחת- הסרת שיער מעל העור, והשנייה- הסרת שיער מתחת לעור. בעוד שהראשונה יעילה לשעות או ימים ספורים, האחרונה עשויה להיות אפקטיבית למשך שבועות ארוכים, תלוי בשיטה הספציפית. לרוב, הקטגוריה המאפשרת הסרת שיער למשך זמן ממושך כואבת יותר, ואילו הקטגוריה האחרת שמיועדת לטווח קצר יותר, לעיתים כלל אינה כואבת. בנוסף, קיימת גם האפשרות להסיר שיער לצמיתות. למעשה, מפתחי הטכניקות להסרת שיער באופן תמידי, שמים להם למטרה להמית את שורש השערה.
 
בתחום הסרת שיער לטווח קצר ניתן למנות שתי טכניקות מרכזיות: מריחת משחה וגילוח. 
המשחה להסרת שיער למעשה מכילה חומר כימי המפרק את השערה מעל העור לאחר המתנה של מספר דקות. מצד אחד, התהליך מאוד פשוט אך מצד השני יעילותו קצרה והמשחה עשויה לפתח גירויים בעור. הגילוח נעשה באמצעות סכין גילוח או באמצעות מכונה, אך כמו המשחה, אין התהליך אפקטיבי למשך זמן ממושך.
הטכניקות הממושכות כואבות יותר, רובן יקרות יותר והן דורשות מומחיות וניסיון. אולם, הן אפקטיביות לזמן רב, ואף מדללות את השיער עם הזמן. ביניהן נוכל למצוא את טכניקת הסרת השיער בשעווה, במריטה על ידי פינצטה (למקומות קטנים) ובמכשיר למריטה חשמלי.
בכדי לבצע הסרת שיער לתמיד, אפשר לבחור מבין אחת האופציות: אפילציה, הסרת שיער בלייזר, קרן אינפרא אדום או נטילת תרופות מיוחדות בעקביות.
 
אלעד ריץ
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
בעל סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
סטודיו לפרסום באינטרנט - בניית אתרים ושיווק באינטרנט
קישור לאתר
בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח
תאריך: 8/9/2010
תגיות:   הסרת שיער    הורדת שיער    לייזר    אפילציה    אינפרא אדום   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - קוסמטיקה וטיפוח

קוסמטיקאיות במודיעין / לילך כהן
שירות חשוב שרבים נעזרים בו בכל עיר בישראל הוא של קוסמטיקאיות מקצועיות. כיום לא רק נשים מגיעות למכון קוסמטיקה מסוים בכדי לקבל שירות מקצועי אלא גם גברים המעוניינים לטפל בעורם בצורה רצינית.
מיטת שיזוף מחיר / LoadSEO SEO
משתזפים ונהנים עם מיטת שיזוף, מחיר אטרקטיבי ושווה לכל כיס, נראה לכם ששיזוף באמצעות מיטת שיזוף זה מחיר יקר? היום תוכלו להשתזף באמצעות מיטת שיזוף במחיר הוגן
מיטת שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בתל אביב? חשוב לבחור בקפידה מכון שיזוף אשר יציע לכם מיטת שיזוף איכותית בתל אביב ע"י צוות מקצועי ומיומן שיתאים לכם בדיוק את סדרת טיפולים
מכון שיזוף תל אביב / LoadSEO SEO
גרים במרכז ומחפשים מכון שיזוף? סי סאן בתל אביב דיזינגוף סנטר. תוכלו ליהנות מטיפולי שיזוף, במחיר נוח במיוחד. חשיבות גדולה על צוות המטפל במכון בו אתם בוחרים.
מיטת שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מיטת שיזוף בהרצליה? חשוב שתבחרו במכון שיזוף מקצועי ובעל נסיון בתחום, סניפינו בהרצליה איכותי ומהמתקדמים בארץ, כתובתינו המנופים 11 א.ת. הרצליה פיתוח, כנסו לפרטים נוספים
מכון שיזוף הרצליה / LoadSEO SEO
מחפשים מכון שיזוף בהרצליה? סי סאן רשת סלוני שיזוף המתקדמת בארץ ישמחו לתת לכם שירות כתובתינו מכון שיזוף הרצליה - המנופים 11 (א.ת. הרצליה פיתוח)
הכל על מילוי קמטים והעלמת קמטים / gidi didi
רוצים מידע על מילוי קמטים והעלמת קמטים? הגעתם למקום הנכון.
טיפול הזרקת בוטוקס / LoadSEO SEO
טיפול הזרקת בוטוקס מתקשר בדרך כלל עם טיפול להעלמת קמטים, אולם חשוב לדעת כי טיפולי הבוטוקס מיועדים גם למגוון טיפולים רפואיים נוספים. כמה טוב שיש בוטוקס!
הזרקת בוטוקס לקמטים / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס לקמטים – ה-טיפול ה-אפקטיבי לשיפור מראה הפנים שלכם קמטים במצח? קמטי הבעה? קמטוטי צחוק בזוויות העיניים? יתכן וכבר שמעתם על טרנד הבוטוקס ותהיתם האם הוא מתאים עבורכם.
הזרקת בוטוקס מצח / LoadSEO SEO
הזרקת בוטוקס מצח – לאנשים חושבים ללא קמטים קמטי מצח ? קמטי הבעה ? כן, זה אומר אולי שאתם אנשים חכמים שחושבים הרבה, אבל זה בוודאי לא נעים לפגוש אותם שוב ושוב מול הראי בבוקר...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים