מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

רועה שוויצרי לבן

אודות הגזע רועה שוויצרי לבן

/ אבי קוסטה
הרועה השוויצרי הלבן הוא כלב מקסים, יופיו המיוחד נראה ממרחקים, המחמאות שהוא מקבל לא חודלות מלהגיע. סיפורו של גזע זה הוא די מעניין, במיוחד לאור העובדה שעד לאמצע שנות ה-90 הוכר הגזע כ-זאב לבן או כרועה גרמני בעל פרווה לבנה. צחוק הגורל היה כאשר הוחלט כי הפרווה הלבנה היא בעצם פגם ברועה הגרמני, לכן יש צורך להשמיד את הכלבים עם פגם זה. אזרחית שוויצרית אשר החליטה לעשות מעשה , הצליחה להציל את הגזע מפני השמדה, ובכך בעצם להציל את הגזע כולו . לאור העובדה הזו הוחלט לשנות את שמו של הגזע ולהעניק לו את השם. כיום הצליח הגזע להשתקם ומהר מאוד זוכה לפופלאריות עצומה, בעיקר הכלב היותם של כלבים אלו בריאים יותר, יפים יותר ובעלי קשר משפחתי עמוק יותר.
 
כלבים אלו מומלצים לגידול יחד עם משפחה, בבית או בחצר. נחשבים לפרטרנים מוצלחים במיוחד ! מומלץ מאוד להיזהר מקנייה של כלבים אלו ללא תעודות, מכוון שאנשים אשר לא מבינים בגזע ייפלו בפח.
קיימים שלושה טיפוסים של הרועה השוויצרי, טיפוס בעל שיער ארוך, שיער קצר , שיער בינוני. כאשר השיער הארוך הוא המרשים והיפה ביותר.
לא ידוע על שום בעיות בריאותיות עם גזע זה שנחשב לבריא במיוחד ולא סובל ממחלות גנטיות כלשהן. מדובר בכלבים בריאים בדרך כלל ובניגוד לרועה הגרמני אינם סובלים מבעיות אגן.
אין ספק שגזע זה עתיד להיות הלהיט הבא בתחום הכלבנות בארץ , השילוב של היופי הלבן והפרווה המדהימה מהווים שילוב מנצח וייחודי.
בארץ מוכר הגזע בשם רועה שוויצרי לבן או זאב לבן , לעיתים אנשים נוטים להתבלבל עם גזע הסמוייד או עם אסקי, אך קיים הבדל משמעותי בין הגזעים.ואף קיים תקן גזע של ההתאחדות הבינלאומית לכלבנות אשר מגדירה את התקן המדוייק.
 
 
אבי קוסטה
מגדל כלבים מגזע רועה שוויצרי לבן
מגדל כלבים מגזע רועה שוויצרי לבן
זאב לבן
קישור לאתר
בית ומשפחה - חיות בית
תאריך: 13/9/2010
תגיות:   זאב לבן    רועה שוויצרי לבן    רועה שוויצרי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - חיות בית

מזון לכלבים- בריא יותר / אקסטרה קידום אתרים
החיות שלנו, כלבים או חתולים זה הדבר הכי יקר לנו נכון? וודאי שכן אנחנו צריכים לשמור על בעלי החיים שלנו, חיות המחמד שלנו הפכו זה מכבר לחלק מהמשפחה שלנו
דמודקוזיס בכלבים – מחלה הנגרמת על ידי אקרית דמודקס (Demodex canis) / תומר ויינגרם
דמודקס הינה אקרית החיה על גבי כלבים ויכולה לגרום למחלה הכוללת התקרחות, קשקשים והפרשות מן העור. על אבחון המחלה והטיפול בה ניתן לקרוא במאמר.
הזברזומה צהובה / יוסי (בוגי) לביא
דג הזברזומה צהובה (Yellow Tang) בולט בצבעו העז ומוסיף חופי לאקווריום המים המלוחים, במאמר זה פרטים על הדג המדהים
אודות הגזע רועה שוויצרי לבן / אבי קוסטה
מאמר המתאר את גזע ה-רועה השוויצרי הלבן הידוע בארץ בשם זאב לבן
משקל יתר בחיות מחמד / אלון דרור
א המחלה הנפוצה ביותר הקשורה בתזונה בקרב חיות המחמד. ככל שגיל חיית המחמד עולה, השמנת היתר נפוצה יותר. השמנת היתר נפוצה יותר בקרב נקבות יותר מאשר בזכרים, היא נפוצה יותר אצל חיות מעוקרות ואו מסורסות.
הדברה כנגד פרעושים וקרציות מה מומלץ מה אסור / דוד לוקשביץ
כל שנה אנו נתקלים במזיקים שונים הפוקדים את ביתנו חדירת קרציות או פרעושים למפתן ביתנו כיצד נתמודד איתם מה כדאי מה מומלץ מספר טיפים אשר יוכלו להועיל
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים