מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית – הדרך הכי יעילה לגמילה

/ רוני מיכאל

סיגריה אלקטרונית – הדרך הכי יעילה לגמילה

בשוק תחליפי העישון, סיגריה אלקטרונית היא מוצר ייחודי, המטפל ישירות בבעיה העיקרית לה גורמות הסיגריות – ההתמכרות הפיזית לניקוטין. כיום, כשכבר ידוע עד כמה העישון מזיק לבריאות, רבים יותר ויותר האנשים שמנסים להיגמל, אולם שילוב של אלמנטים פיזיים (ההתמכרות של הגוף לניקוטין), אלמנטים נפשיים ("הסיגריה של הבוקר" שהפכה להרגל), ואלמנטים חברתיים (הפסקת סיגריה עם החבר'ה בעבודה, סיגריה ליד הבירה בפאב) הופכים את המשימה לכמעט בלתי אפשרית.

הסיגריה האלקטרונית הופכת את הגמילה מעישון לקלה ופשוטה הרבה יותר, מכיוון שהיא מטפלת ישירות בקושי הפיזי – ההתמכרות. היא אינה דורשת שינוי הרגלים – ולכן קל הרבה יותר לאמץ אותה כתחליף עישון. בנוסף, היא כשרה, פועלת באופן מיידי, ובעלת אישור מהמשרד לאיכות הסביבה על כך שהיא אינה מזיקה לסביבה – כך שהיא ניתנת לעישון גם במקומות ציבוריים.

סיגריה אלקטרונית – לעשן בלי לעשן
הסיגריה האלקטרונית דומה בכל לסיגריה רגילה – פרט לרעלים. היא נראית כמו סיגריה, רק שהיא עשויה פלסטיק. שואפים ממנה כמו מסיגריה – רק שבמקום אצטון, אמוניה, זפת ושאר מרעין בישין, שואפים אוויר מעורבב בתחליף ניקוטין. היא מעלה עשן כמו סיגריה – אולם עשן זה מקורו באדי מים, ולכן הוא אינו נספג בריאות, נטול ריח ואינו מפריע למעשן או לסביבה. היא אפילו מצוידת בנורה אדומה, המדמה את האש שבקצה הסיגריה.

מסיבות אלו, סיגריה אלקטרונית ייחודית כל כך בשוק מוצרי הגמילה מעישון: היא אינה מנסה לעקור את המעשן מהרגליו, או להחליף אותם בהרגלים אחרים. תהליך השימוש בה זהה לחלוטין לשימוש בסיגריה רגילה – אולם שימוש קבוע בה גומל לאט לאט מההתמכרות לניקוטין. היא מטפלת באספקט הגופני, אולם משאירה על כנם את האלמנטים החברתיים והנפשיים הכרוכים בתהליך העישון.

סיגריה אלקטרונית פועלת באופן מיידי
בניגוד למוצרי גמילה מעישון אחרים – זמן ההשפעה של הסיגריה האלקטרונית זהה לזמן ההשפעה של סיגריה רגילה. בעת שימוש תחליפי עישון כמו מסטיק או מדבקות ניקוטין, לוקח לתחליף הניקוטין בין חמש לעשר דקות להיספג בגוף.

עם סיגריה אלקטרונית, לעומת זאת, מגיעה החומר לריאות תוך שבע עד עשר שניות. כך שהיא נותנת את המענה המהיר ביותר לתחושת הדחיפות התוקפת לפעמים מעשנים, ומספקת להם את הניקוטין (המדומה) בדיוק באותה המהירות שעושה זאת סיגריה רגילה.

סיגריה אלקטרונית ניתן לעשן במקומות ציבוריים
היות והעשן אותו מעלה הסיגריה האלקטרונית מורכב מאדי מים בעיקר – הוא אינו מסריח, אינו צורב בעיניים ואינו מכיל חומרים רעילים. לכן, שימוש בה אינו בגדר עבירה על החוק האוסר עישון במקומות ציבוריים.

אם אחד הקשיים הגדולים ביותר בהם נתקלים מעשנים הוא ה"גירוש" החוצה בכל פעם שחשקה נפשם בסיגריה, גם אם קר וגשום בחוץ -  סיגריה אלקטרונית פותרת את הבעיה הזאת. ניתן לעשן אותה בבטחה במסעדות, בטיסות, בסלון של חברים, אפילו במשרד. היא הופכת את המשתמשים בה לאישיות רצויה במקומות בהם מעשנים הם פרסונה נון גרטה.

סיגריה אלקטרונית – עזרים ומוצרים נלווים
הסיגריה עצמה היא מעין גאדג'ט אלקטרוני קטן ומתוחכם, הפועל על סוללות. לרוב, היא נרכשת בערכה הכוללת גם פילטרים, מטען USB ומתאם חשמלי. ניתן לקנות בנפרד פילטרים בטעמים שונים ומשונים, כמו תות, דובדבן, וניל, תפוח, מנטה ועוד. הסיגריות האיכותיות בשוק מגיעות עם אחריות לכל החיים.

כך שאם גם אתם רוצים להיגמל מעישון – חבל לבזבז את הזמן על שיטות אחרות. עישון, כמו כל התמכרות אחרת, הוא הרגל שמקורו בהתמכרות פיזית. סיגריה אלקטרונית מנטרלת את ההתמכרות הפיזית – תוך שמירה על ההרגל. אחרי שכבר לא תזדקקו לה יותר – גם ההרגל יהפוך למיותר.

רוני מיכאל
כתיבה שיווקית
בריאות ורפואה - התמכרות
תאריך: 21/9/2010
תגיות:   סיגריה אלקטרונית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - התמכרות

סיגריה אלקטרונית – הדרך הכי יעילה לגמילה / רוני מיכאל
על סיגריה אלקטרונית, העזרים איתם היא מגיעה, יתרונותיה והסיבות שבגללן הפכה למוצר יחיד במינו בשוק הגמילה מעישון.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים