מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיול יום לפטרה

טיולי יום לפטרה כחלק מטיולי גמלאים באילת

/ כפיר שורץ

טיולים  לפטרה הפכו לטרנד או דבר שבאופנה בשנים האחרונות.

כמעט כל טיול גמלאים לאילת כולל במהלך החופשה באילת יום טיול פטרה שיוצא מבית המלון באילת וחוזר למלון באילת באותו הערב.

למרות שהטיול לפטרה אינו טיול קל לגמלאים מעצם ההליכה הארוכה הטמונה בו הפכו טיולי פטרה לחלק מחבילות הנופש לאילת בשנים האחרונות גם לפלח שוק זה – מדוע ? האם רצונם של מארגני טיולים לכסף קל תוך התעלמות מאי התאמת המסלול בפטרה לחלק מקבוצות הגמלאים ? האם השמועה על יציאת קבוצות גמלאים אחרות לטיול לירדן מאילת הפכו את הכללת סיור היום בפטרה לחובה ? אין לדעת, הנחת העבודה שלי כבעל חברת תיירות עסקית מובילה  המארגנת טיולים לירדן לרבות סיור יום לפטרה מאילת כי שילוב בין השניים הוליד את השילוב המוזר הזה של טיול יום לפטרה כחלק מחבילות נופש לגמלאים באילת.

הטיול לפטרה במתכונת של סיור בן יום אחד אינו טיול מהנה במיוחד למרות הפופולאריות שלו. הטיול מתחיל בשעה 07:00 בבוקר לערך עם הסעה של כ-10 דקות למעבר הגבול ע"ש יצחק רבין, במעבר הישראלי צפוי תהליך של בין מס' דקות לשעתיים בהתאם לנפח התנועה באותו יום, זמן הביורוקרטיה בצדו הירדני הינו גם כן בין חצי שעה לשעתיים כך שבימים עמוסים מעבר הגבול עשוי לקחת לבדו כ-3 שעות. לאחר תלאות חציית הגבול, נסיעה של כשעתיים תביא את המטיילים לפטרה שם יסתפקו לרוב בסיור של עד 4 שעות לכל היותר, ארוחת צהרים ושוב – הדרך המייגעת לאילת... חזרה סביב השעה 19:00. לטעמי טיול פטרה שכזה מתאים לגמלאים שאינם נמנים על גיל הזהב. לגמלאים מבוגרים במיוחד מומלץ להימנע מטיול כה ארוך וללון לילה בירדן אם פטרה היא יעד כ"כ חשוב עבורם.

כבעל חברת תיירות נכנסת אני משתומם כיצד הצליחה ירדן – מדינה צחיחה עם מגוון דל של אתרים  למתג את פטרה באופן שכזה. אלפי ישראלים ומאות אלפי תיירים חוצים כל שנה מישראל לירדן במטרה לבקר בפטרה. אכן פטרה הינו אתר יפה אך המחיר הגבוה או אף המופרז שהירדנים קבעו לו הופך את פטרה ליעד לא אטרקטיבי בעליל. אתרים בארץ שעולים על פטרה עשרות מונים הם פארק לאומי בית גוברין, עיר דוד, עכו העתיקה ועוד... כניסה לכולם גם יחד תעלה לתייר פחות מכניסה לפטרה בעוד שסטנדרט השרות באתרים שבארץ גבוה פלאים מזה שבפטרה.

מיתוגה של פטרה כאחד משבעת פלאי עולם הינו פועל יוצא של התעקשות ושיווק אובססיבי של הירדנים במהלך התחרות. אין ספק שהירדנים גזרו קופון שגבוה עשרות מונים מהערך המוסף של ביקור בפטרה יפה ככל שתהיה. לא, אין לי בעיה עם המיתוג המופרז של פטרה – הרי גם החברה שבבעלותי מרוויחה מהטרנד. מבחינתי פטרה היא משל, מוסר ההשכל שאפשר להפוך גם נחושת לזהב עם שיווק נכון ובזה יש לנו עוד הרבה מה ללמוד מהירדנים. מורי הדרך שלנו בארץ טובים מאלו שבירדן, רכבי התיירות טובים יותר, האתרים מתוחזקים וזולים יותר, הנופים מגוונים יותר ועדיין – כולם רוצים לנסוע לפטרה...

גם אם החלטתם לנסוע לפטרה, מומלץ בחום כי תבחנו היטב עם מי אתם מארגנים את הטיול. ישנם מפעילים רבים שכל קשר בינם לבין תיירות מסתכם ברצון לעשות כסף קל. לצדם ישנן חברות מקצועיות  חלקן אף חברות בלשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל כמו אהלן אולימפוס בע"מ (מעיד בהחלט על איכותה של חברה). חברות כאלו יוכלו  לארגן טיול מכל סוג הכולל גם סיור יום בפטרה. כלומר – תוכלו תחת קורת גג איכותית, אמינה ומבוטחת לקבל דיל שיכלול טיסה, בית מלון באילת, סיור לפטרה, ימי גיבוש וכיף ועוד ועוד.

 

כפיר שורץ
מנכ"ל משותף וממייסד חברת אהלן אולימפוס בע"מ. חברת תיירות נכנסת החברה בלשכת מארגני תיירות נכנסת. ממונה ישירות על תחומי תיירות נכנסת ועסקית
מנכ"ל משותף וממייסד חברת אהלן אולימפוס בע"מ. חברת תיירות נכנסת החברה בלשכת מארגני תיירות נכנסת. ממונה ישירות על תחומי תיירות נכנסת ועסקית
אהלן אולימפוס בע"מ
חברת תיירות נכנסת ללקוחות פרימיום. החברה מספקת מענה מקיף ללקוח העסקי בארץ, בירדן ובמצרים. בנוסף החברה פעילה בתחום קבוצות צליינים וטיולים בארץ לתיירים ולישראלים. לחברה 3 משרדים ףאילת, אור יהודה, עומר!
משה אביב 6
אור יהודה
03-5339191
08-6512296
קישור לאתר
הודעות לעיתונות - נופש ותיירות
תאריך: 1/10/2010
תגיות:   טיול לפטרה    סיור לירדןף יום לפטרה    פטרה מאילת    אהלן אולימפוס בע"מ    אהלן אולימפוס    טיולי גמלאים    תיירות נכנסת    תיירות עסקית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום הודעות לעיתונות - נופש ותיירות

טיולי יום לפטרה כחלק מטיולי גמלאים באילת / כפיר שורץ
לאחרונה החלו מועדוני גמלאים באמצעות סוכני נסיעות לכלול סיורי יום לפטרה מאילת כחלק מהתוכנית. האם באמת מסלול כה מפרך מתאים לכל סוג של גמלאים? האם מחיר הטיול לירדן מספק תמורה הולמת לתשלום הגבוה? לא ברור.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים