מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

משמעם לי

משעמם לי

/ אורית אזולאי

 

"משעמם לי" !!!

לרוב, כשאני שומעת  את אחד מילדי אומר את צמד המילים: "משעמם לי"!!  אני מרגישה איך אי שקט חודר לו במהירות לגופי, מן עצבנות לא מוסברת. לעיתים, אני ממהרת להציע למתלונן אפשרויות להעסיק את עצמו, בפעמים אחרות, אני מתגייסת לבלות איתו במשחק או סיפור, לעיתים אני מברכת על המצאת הטלוויזיה והDVD , אבל לרוב, אני נשארת מתוסכלת מחוסר היכולת שלו להעסיק את עצמו ומופתעת  מרגשי האשם שמציפים אותי.
החופש הגדול בפתח ואיתו שפע זמן פנוי... מהר מאוד, אחרי הימים הראשונים, יתגנב לתוך בתינו צמד המילים המוכר: "משעמם לי".

במהלך השנה קצב החיים של כולנו מהיר, עמוס ודחוק. את שעות אחר הצהריים של הילדים ממלאים חוגים (רבים מידי), לילדים הבוגרים ישנן  מטלות מבית הספר, הצעירים בדרך כלל בצהרונים עד 16.00. אז מה נשאר? מעט מאוד  זמן פנוי.
ופתאום... כשמגיע החופש, חלק מהילדים אינם יודעים מה לעשות עם עצמם .
תפקידנו כהורים  ללמד אותם, מה ניתן לעשות בזמן פנוי. עלינו להעביר להם מסר ברור, שאנחנו סומכים עליהם ומאמינים שהם ימצאו דרך טובה להעסיק את עצמם.
איך עושים זאת ? לפניכם מס' הצעות:

·         ערכו עם הילד רשימה של עיסוקים ופעילויות שהוא אוהב לעשות (ילדים בגיל גן שעדיין לא כותבים, ההורה יכתוב עבורם וליד כל רעיון יצייר סמל  שיזכיר לילד על איזה רעיון מדובר) למשל: ציור / הרכבת פאזלים/ צפייה בסרט וידאו/ קריאת ספור/ משחק במחשב/ הזמנת חבר/ משחק בלון בבית ועוד..
רצוי שהרשימה תהיה מגוונת ותתייחס לדברים שהילד יכול לעשות בעצמו. את הרשימה           תולים על המקרר
J
ואז...ברגע שנשמע צמד המילים "משעמם לי" מפנים את הילד  לדף התלוי, כדי שיבחר לעצמו פעילות מתוך הרשימה, לעיתים אחרי שבוע שבועיים צריך לרענן את הרשימה...

·         שתפו את הילדים בתכניות הקיץ, ספרו להם אלו תכניות משפחתיות מתוכננות לחופשה , ברגעים "קשים" תוכלו להזכיר להם וליצור ציפייה מתוקה...

·         מומלץ לתכנן, יחד עם הילדים, בכל שבוע בילוי משפחתי שובר שגרה: אכילת גלידה ליד הים, רחצה לילית בברכה, הזמנת פיצה משפחתית וצפייה משותפת בסרט ועוד.

השתדלו לא לקחת תפקיד של "צוות הווי ובידור", גם לנו ההורים מותר לעצור לרגע, דקות של זמן פנוי הם מצרך נדיר להורים לילדים צעירים, אין זה מוגזם לצפות מילדינו  שידעו להעסיק את עצמם .
אם נדע לקחת לעצמנו פסקי זמן:לשוחח בטלפון עם חברה, לקרוא את כותרות העיתון, או סתם לשתות את הקפה בנחת... נהיה מודל נכון וטוב לבילוי בזמן פנוי.

בילוי נעים
אורית

 

אורית אזולאי
וצוותי גני ילדים בהתמודדות עם מגוון קשיים בגיל הרך. מובילה פרויקטים שונים בתחום. (במסגרת משרד החינוך ועמותות פרטיות) ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות במגוון נושאים הקשורים להתפתחות הילד, חינוך והורות.
לגדול
הצבעוני 139
גני יוחנן
052-4233485
08-9348419
קישור לאתר
בית ומשפחה - הורות
תאריך: 2/10/2010
תגיות:   חפש גדול    שעמום אצל ילדים    זמן פנוי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - הורות

מנשא לתינוק המלצות / LoadSEO SEO
מזל טוב! נולד לכם תינוק. כדי שהוא יהנה ממגע ממושך ואתם תוכלו להמשיך בשגרה, כדאי שתרכשו מנשא לתינוק. המלצות לבחירת המנשא הנכון יעזרו לכם בקבלת ההחלטה המתאימה לכם ביותר. כנסו להמלצות.
הקניית ערכים לילדים דרך דמות לחיקוי "זהירוני" / עוזי פלג
ריך "זהירוני" הוא באופן שהוא מנסה להקנות דפוסי התנהגות בסיסיים לילדים בגיל הרך ללא שימוש באסורים התנהגותיים ישירים כלשהם, האסורים מועברים דרך "זהירוני" שמתנהג באופן שההורים היו רוצים שילדיהם יתנהגו.
חשיבות המשחק בחוץ עבור ילדים / ofer rashkes
המאמר מציג את חשיבות המשחק בחוץ עבור ילדים
התפתחות ילדים דרך משחק והשימוש במתקנים מתנפחים כדוגמה / ofer rashkes
למשחק בגיל הרך חשיבות ותרומה משמעותית להתפתחות הילד והוא מהווה את הדרך האפקטיבית ביותר ללמידה משמעותית. המאמר עוסק בחשיבות המשחק להתפתחות הילד ומביא דוגמא מוחשית מהמשחק במתקנים מתנפחים.
איך בוחרים עגלת תינוקות? / רוני מיכאל
עגלת תינוקות לא צריכה להיות הכי משוכללת, הכי מודולרית או הכי מפוארת – היא צריכה להתאים בדיוק לכם ולצרכים שלכם. כך תדעו איך לבחור עגלת תינוקות מושלמת לכם ולאוצר שלכם
מתנות יום הולדת לילדים-האם כולם מרוצים ? / רונן שוסהיים
מסיבות יום הולדת לילדים בגילאי 5-12 הופכות להיות מושקעות ומוקפדות יותר ויותר משנה לשנה. נושא אחד נשאר מאחור - מתנות ימי ההולדת. הדרך שבה ניתנות היום מתנות רחוקה מלהיות מושלמת
משעמם לי / אורית אזולאי
ה לעשות עם עצמם . תפקידנו כהורים ללמד אותם, מה ניתן לעשות בזמן פנוי. עלינו להעביר להם מסר ברור, שאנחנו סומכים עליהם ומאמינים שהם ימצאו דרך טובה להעסיק את עצמם. איך עושים זאת ? לפניכם מס' הצעות:
הימים הראשונים בגן פרידה והסתגלות / אורית אזולאי
יו אם יבכה? ואיך לעזאזל אצליח להשאיר אותו שם בבקר הראשון ולשדר לו שהכול בסדר? תהליך ההסתגלות לגן הוא הדרגתי ושונה מילד לילד ובכל זאת ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי להקל ולסייע בהצלחת התהליך :
"אמא, אני לא מקובל!" / אפרת קליש
אחד הנושאים שיותר מטרידים הורים לילדים בגיל ההתבגרות, הוא בעיות חברתיות שיש לילד בחברת בני גילו. כשהילד פונה להוריו עם מצוקה, לרוב עולה צורך עז לפתור אותה עבורו. מייד. לתמיד.
בטיחות ילדים במכונית / גדעון וסיליסקי
במאמר זה אסדר לך, הקורא/ת את הנושא המורכב של הסעה בטוחה של ילדים במכונית. אתחיל בתיאור החוק בארץ, אמשיך בפירוט סוגי המוצרים הקיימים בארץ ובעולם שנועדו להסעת תינוקות וילדים במכונית ואסיים במספר עצות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים