מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סריקת מסמכים אמצעים

סריקת מסמכים – מהם האמצעים לסרוק מסמכים?

/ יוחאי ר

סריקת מסמכים – מהם האמצעים לסרוק מסמכים?

 

קיימות שיטות רבות לבצע סריקת מסמכים. חלקן הגדול מתאים לארגון וחלקם מאפשר גם לאדם הפרטי לסרוק את מסמכיו ובכך לעבור למצב בו ארגון מסמכים ביתי הוא חלק מתפיסה טכנולוגית ירוקה ומתקדמת שחוסכת בשטח אחסון וחוסכת בנייר.

 

סורק מסמכים הוא האמצעי הנפוץ ביותר למטרת סריקת מסמכים. קיימים סורקי מסמכים מסוגים שונים, אולם סורק מסמכים דיגיטלי הוא הנפוץ ביותר למטרה זו.

 

בעבר סורקי המסמכים היו נמכרים בשחור לבן או בצבע. כיום כל הסורקים נמכרים עם יכולות סריקה בשחור לבן ובצבע.

למשתמש הביתי אני מציע לרכוש סורק מסמכים בסיסי שמחירו מאות שקלים בלבד. סורק מסמכים כזה מאפשר לסרוק מסמכים בודדים, תמונות, ספרים, חוברות וכדומה.

 

סורק זה מאפשר למשתמש הביתי לסרוק את המסמכים שלו, לתת להם שם שיתאר את התוכן שלו, לדוגמה: "חשבון חשמל אוקטובר 2000", ותייקו את כל החשבונות בתיקיה עם השם: "חשבונות חשמל".

כשתרצו ביום מן הימים לאתר חשבון חשמל מסוים תוכלו לעשות זאת במספר לחיצות כפתור. ולאחסן אותם בתיקיות מתאימות במחשב.

 

מבחינת אופן הסריקה אני ממליץ לסרוק ברזולוציה שנעה בין 100 – 100 DPI כדי שגודל הקבצים יהיה סביר, ובנוסף תתקבל תוצאה איכותית שתאפשר בעתיד לבצע תהליך של OCR על המסמכים ולהפוך אותם למסמכים ברי עריכה ושינוי.

 

אם המשתמש הביתי רוצה לסרוק מסמכים בעלי ערך מומלץ להעלות את הרזולוציה ל- 300 DPI. במצב של סריקת תמונות הרזולוציה המומלצת היא 600 DPI.

 

רוצים לסרוק מסמכים בצבע? הגדירו בסורק רזולוציה של 300 DPI ומצב סריקה בעומק צבע של 24 ביט ומעלה.

 

ארגון מסמכים בגופים עסקיים מומלץ שייעשה באמצעות חברות המתמחות בכך. סריקת מסמכים באמצעים זמינים מצריכה רכישת סורק מסמכים מתקדם יותר, סורק המכיל משטח סריקה ובנוסף גם מזין נייר אוטומטי.

באמצעות תתהליך הסריקה אתם עוברים לשיטת עבודה שמאפשרת משרד ללא נייר.

 

לארגון אני מציע לבצע סריקת מסמכים חשובים לקובץ PDF ברזולוציה של 300DPI ובכך תתאפשר בעתיד המרת קבצי ה- PDF לקבצי  DOC הניתנים לעריכה ושינוי.

 

לאחר שתסרקו את המסמכים (ותעברו לשיטת ניהל משרד ללא נייר) תוכלו גם לשלב תהליך זיהוי אופטי (OCR)  של המסמכים. זיהוי אותיות במסמכים מאפשר להפוך את המסמך הסרוק (שהוא למעשה תמונה לכל דבר) לקובץ טקסט בר עריכה הניתן לבצע בוו שינויים, חיפוש מילים, שדות ועוד.

 

קיימים סורקי מסמכים שמבטיחים רזולוציות גבוהות מאוד, חשוב לדעת שמדובר בתוצאה העוברת אינטרפולציה ורזולוציית הסריקה המובטחת מושגת באמצעות התוכנה.

 

קיימים סורקי מסמכים מסוגים נוספים המיועדים לשימושים צבאיים, שימושים משטרתיים, למכוני העתקות, לשכות שירות, ארכיונים וכדומה. על כך נרחיב במאמר נפרד.

 

יוחאי ר
יזום והפעלת אתרי אינטרנט
סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק - סריקת וגריסת מסמכים
סקאנבוק מספקת שירותי סריקת מסמכים, קלסרים וספרים. גריסת מסמכים לפתיתים בתקן בטחוני, זיהוי טקסט (OCR), המרת קבצי PDF לוורד ואקסל.
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני
תאריך: 16/11/2010
תגיות:   סריקת מסמכים    ארגון מסמכים    משרד ללא נייר    ניהול מסמכים    שרותי סריקה    שירותי סריקה    סורקי מסמכים    סורקי ארכיון    תוכנה לניהול מסמכים    תוכנה לסריקת מסמכים    תוכנת סריקה    ארכיון ממוחשב   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - מיחשוב ארגוני

סריקת מסמכים - לעסקים קטנים ולארגונים גדולים / יוחאי ר
סריקת מסמכים לארכיון דיגיטלי הפכה בשנים האחרונות מפעולה השמורה לעסקים בודדים לתופעה גורפת המבוצעת בעסקים וארגונים רבים. כל עסק, קטן כגדול מכירים בחשיבות של חיסכון בזמן ובמקום להצלחת העסק.
סריקת מסמכים - באיזה ציוד כדאי להשתמש ? / יוחאי ר
כדי לסרוק מסמכים אתה לא צריך יותר מאשר סורק שולחני פשוט ובסיסי. כמובן שאיכות הסריקה וקצב הסריקה יהיו בהתאם לאיכות הסורק בו תשתמש, אבל באופן עקרוני כל אחד יכול לסרוק מסמכים.
סריקת מסמכים - איך בוחרים סורק מסמכים טוב / יוחאי ר
המשרד שלך מלא במסמכים. הררי מסמכים בכל פינה. קלסרים מוצבים בכל מדף פנוי ונראה שהגעת למיצוי הקיבולת של המשרד שלך לצורך אחסון המסמכים.
סריקת מסמכים - איך סורקים מסמכים בפורמט רחב / יוחאי ר
אם הזדמן לכם להגיע ללשכת שירות או למכון העתקות כדי להזמין שרטוטים אדריכליים, מפות או פוסטרים. לבטח ראיתם את המכשור הגדול המתאים לצילום והדפסת מסמכים בפורמט רחב.
סריקת מסמכים - למה חשוב לבקש הצעת מחיר? / יוחאי ר
הגישה העולמית להקטין את כמות הנייר המתבזבז בהליכים מסוימים הולכת וצוברת תאוצה גם בארץ. במקום להדפיס או לצלם מסמכים מכל סוג, סורקים את המסמכים ושומרים במחשב.
סריקת מסמכים – מי שלא סורק מסמכים, טועה! / יוחאי ר
סורק המסמכים הראשון הומצא בארה"ב בשנת 1957 ומאז ועד היום שופרה טכנולוגיית הסריקה בקצב מדהים.
סריקת מסמכים - סריקת מפות – סריקת שרטוטים, איך עושים זאת? / יוחאי ר
מה אתה עושה כשאתה צריך ליצור לך עותק של מפות ושרטוטים? מה אתה עושה לאחר שסיימת להשתמש במפות ושרטוטים שקיבלת בגודל A0, ואין לך את קבצי המקור שלהם, רק את הנייר עצמו?
ניהול מסמכים – איך עושים זאת בקלות ובמהירות? / יוחאי ר
בהנחה שהפנמת כבר את הצורך במעבר ניהול הידע של הארגון שלך לארכיון דיגיטלי והחלטת שאתה צריך פתרון לניהול מסמכים, אתה צריך לחשוב על אפיון המערכת הרצויה בהתחשב במספר פרמטרים כגון: שיתוף מסמכים...
ארכיון דיגיטלי – הדרך החכמה לניהול המסמכים שלכם / יוחאי ר
סריקת מסמכים והסבת מנגנון הנייר למערכת ארכיון דיגיטלי נמצאת בתאוצה בשנים האחרונות ומשרדים רבים מצטרפים מידי יום לארגוני הענק שכבר ביצעו הסבה מלאה למערכות לניהול משרד ללא נייר.
סריקת מסמכים – איך בוחרים שירותי סריקה באתר הלקוח? / יוחאי ר
כשאתם מחפשים שירותי סריקת מסמכים ליצירת ארכיב דיגיטלי (ארכיון מסמכים ממוחשב / ארכיון אלקטרוני), מומלץ להיצמד למתכונת הבאה:
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים