מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קטינים רשיון

נהיגת קטינים ללא רישיון נהיגה

/ שולמית קהלת-אורן

נהיגת קטינים ללא רישיון נהיגה

נהיגה ללא רישיון נהיגה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר ובהתאם, לצד עבירה זו נקבע עונש מינימאלי של 3 חודשי פסילה ועונש מקסימאלי של שנתיים מאסר. זאת, בנוסף לעונשים של קנס, פסילת רישיון על תנאי ומאסר על תנאי.

נהיגה ללא רישיון נהיגה מכילה בתוכה עבירה נוספת של נהיגה ללא תעודת ביטוח.

רבים מהקטינים אשר נוהגים ללא רישיון נהיגה עושים זאת מבלי להבין את חומרת המעשה אלא מתוך סקרנות, שובבות וייצר הרפתקנות.

יחד עם זאת, גם כאשר מדובר במקרה חד פעמי ובנסיבות מקלות, חומרת העבירה עומדת בעינה והקטין יהיה צפוי לעונש מרתיע.

נהיגה ללא רישיון נהיגה – עבירה בעלת אופי פלילי

חוק הנוער קובע כי קטין המואשם בנהיגה ללא רישיון נהיגה יישפט בבית המשפט לנוער ולא בבית המשפט לתעבורה.

הסיבה נעוצה בכך שעבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה היא עבירה אשר נושאת אופי פלילי מובהק ועל כך נדרש התייחסות מיוחדת להיותו של הנאשם – קטין.

האופי הפלילי של העבירה מעמיד את הקטין שנשפט בבית המשפט לנוער בפני האפשרות כי יורשע בפלילים ויוכתם בכתם הרישום הפלילי שעלול להכשילו בהליכי הגיוס לצה"ל, מציאת עבודה ראויה וכיו"ב.

לפיכך, מומלץ לפנות לעורך דין פלילי המתמחה בעבירות נוער לשם ליווי משפטי וייצוג הקטין בהליכים בבית המשפט לנוער.

נהיגה ללא רישיון נהיגה וגרימת תאונת דרכים

קטינים אשר נוהגים ללא רישיון נהיגה מסכנים את הציבור ולפיכך – גרימת תאונת דרכים מחמירה את נסיבות העבירה ובהתאם – את הענישה כלפיהם.

נוכח היותם של הקטינים חסרי ידע וניסיון מספיקים וכן נוכח היותם אימפולסיביים וחסרי יכולת להתמודד עם מצבי לחץ – מעורבותם בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה וגרימת תאונת דרכים עשויה להביא לביצוע עבירות חמורות נוספות, כגון: הפקרה לאחר פגיעה, אי מסירת פרטים, שיבוש הליכי חקירה וכיו"ב.

כך למשל, קטין בן 16 נהג ברכבו של אביו ללא רישיון נהיגה ופגע ברוכב אופניים בן 8 פגיעה קטלנית. מיד לאחר התאונה ברח הקטין מהמקום ולא ניסה לעזור לילד הפגוע.

הקטין הואשם בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה והפקרה לאחר פגיעה ובית המשפט לנוער הטיל עליו, בין היתר, פסילת רישיון למשך 10 שנים.

לסיכום: נהיגה ללא רישיון נהיגה הינה עבירה חמורה, מסוכנת ומסכנת בפרט כאשר המדובר בקטינים אשר יישפטו בבית המשפט לנוער אשר דן בעבירות פליליות.

לפיכך, מומלץ לפנות לעו"ד פלילי המתמחה בתחום עבירות הנוער בהקדם.

שולמית קהלת-אורן
מקור המאמר מאתר של עורך דין פלילי שולמית קהלת-אורן דרך בן גוריון 2, מגדל בסר 1, רמת גן טל. 03-7553877, פקס. 03-7553878, נייד: 052-4604346
מקור המאמר מאתר של עורך דין פלילי שולמית קהלת-אורן דרך בן גוריון 2, מגדל בסר 1, רמת גן טל. 03-7553877, פקס. 03-7553878, נייד: 052-4604346
משרד עורך דין
עו"ד שולמית קהלת-אורן מייסדת המשרד שמתמחה בתחום הפלילי ודיני התעבורה . ייחודו של המשרד בייצוג נאשמים ובני נוער שאינם עבריינים בערכאות השונות.
דרך בן גוריון 2
רמת גן
03-7553877
03-7553878
קישור לאתר
חוק ומשפט - דיני תעבורה
תאריך: 6/1/2011
תגיות:   פסילת רשיון נהיגה    נהיגה ללא רשיון נהיגה    נהיגה בפסילה    עורך דין לתעבורה    בית משפט לתעבורה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - דיני תעבורה

עורך דין תעבורה - איך לבחור ייצוג ראוי / גדי שושני
כאשר נופלת ההחלטה להגיש כתב-אישום נגד נאשם בעבירת תנועה, אנו יוצאים מנקודת הנחה כי הוא זקוק לייצוג משפטי באמצעות עו"ד תעבורה, משום שברור מאליו כי אינו יכול לייצג את עצמו כמובן, לא מבחינה אישית אלא..
כמה שווים חיי אדם – בבית המשפט / אברהם פכטר
עסקת הטיעון, בה נהג דרס שתי נערות בנות 14, על אי תנועה, ויצא בעונש של 1000 ₪, עבודות שירות + תנאי, היא שערורייה משפטית כפולה. העונש על פציעה קשה של שתי נערות תמימות – הוא עלבון למערכת אכיפת החוק.
הקשר בין חובות להוצל"פ לי בין פקיעות ואי חידושי רשיונות נהיגה / ניר שלום
על הקשר שנוצר בין חובות אזרח להוצאה לפועל לבין פקיעות ואי חידושי רשיונות נהיגה במשרדי הרישוי
נהיגה בשכרות / ניר שלום
מה חשוב לדעת על נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול ועל הטיפול הראוי והנכון בעבירה זו מול בתי המשפט והמשטרה.
נהיגה ללא רשיון נהיגה / שולמית קהלת-אורן
אדם אשר נתפס נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה כלל עובר את העבירה החמורה ביותר, שכן, הסבירות היא שהוא אינו יודע לנהוג כלל ברכב ועל כן הוא מהווה סכנה לציבור.
עצות זהב לאדם שנפסל מנהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים / שולמית קהלת-אורן
ב רובם של האנשים שרישיונם נפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשים שנעשה לה עוול גדול ובטוחים כי הם ראויים לנהיגה. פסילת הרישיון לתקופה ארוכה של שנה, שבסופה ניתן לגשת שוב למבדקים במרב"ד, פוגעת
על מדידת מהירות מופרזת / טל כהן
ות דובר בעת האחרונה, גם בתקשורת הכתובה וגם במדוברת, על אמינות מכשירי המדידה בהם עושה משטרת ישראל שימוש באכיפת עבירות של נהיגה במהירות מופרזת. אך האם מכשירים אלו מדוייקים וכיצד מתייחסת לכך מערכת המש
נהיגת קטינים ללא רישיון נהיגה / שולמית קהלת-אורן
נהיגה ללא רישיון נהיגה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר ובהתאם, לצד עבירה זו נקבע עונש מינימאלי של 3 חודשי פסילה ועונש מקסימאלי של שנתיים מאסר. זאת, בנוסף לעונשים של קנס, פסילת רישיון ומאסר - על תנאי
שיפוט בעבירות תעבורה בצה"ל / עידן דביר
מידע חיוני לעומדים לדין תעבורתי בערכאות השיפוט הצבאיות. מי נמצא בתחולת בית המשפט הצבאי לתעבורה ? בגין אילו עבירות רשאי בית הדין הצבאי לתעבורה לשפוט ? מה הענישה אותה מוסמך להטיל ? ועוד...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים