מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

יונים מחלות

הרחקת יונים - מחלות הנגרמות מיונים

/ nir bacshy

הרחקת יונים לצמיתות מאוד חשובה בשל המחלות הרבות שמעבירות היונים. מחלות היונים מועברות אל האדם אך מתבטאות בצורה שונה מאשר אצל היונה. הנפגעים העיקריים מן המחלות הם כלל האוכלוסייה לא משנה הגיל.

המחלות העיקריות אשר מועברות אל האדם:

דררת- דלקת עיניים אשר מתפתחת לדלקת במערכת העיכול ואיברים פנימיים וגורמת לאדם דלקת ריאות .

פאראטיפוס- מועברת ע"י חיידק סלמונלה הנמצא בלשלשת היונים. גורמת ליונה לדלקת פרקים ויכולה לגרום לאדם שלשולים קשים עד כדי התייבשות.

דלקת מוח נגיפית-מספר מחלות נגיפיות המועברות אל היונה ע"י יתוש וגורמות לאדם דלקת מוח.

זבוב היונה- מעביר ליונה טפילי דם. עוקץ את האדם במקרים נדירים. גורם לאלרגיה קשה ולנפיחות.

כינים- קטנות מאד וגורמות לגירוד תת עורי ואלרגיה.

אקרית - הטפיל השכיח ביותר מוצץ את דם היונה . עוקץ את האדם וגורם לאלרגיה קשה ופריחה בכל הגוף.

מחלות בקטריאליות:

Erysipeloid:
המחלה בבני אדם מתבטאת בגירוי על העור (אדום ונפוח ולאחר מכן ישנה צבעו לשחור וכחול) ואיתו תחושת צריבה, כאב וגירוד. הזיהום יכול להופיע בכל מקום בגוף. עלולים להיות גם כאבי ראש, צמרמורות, כאבים בפרקים, חום והקאות. הזיהום עלול להיות קטלני, בעיקר לילדים קטנים או לקשישים. היונים מעבירות את הזיהום לגוזלים שלהן.

Listeriosis: (
נגרמת ע"י Listeria monocytogenes) המחלה גורמת לשינויים בתאי מערכת העצבים. היא עלולה גם לגרום לדלקת הלחמית, לדלקת פנים הלב ולזיהומים שונים בעור. המחלה עלולה לסכן את הרך הנולד בדלקת קרום המוח, לגרום להפלות, ללידה מוקדמת ואף למוות. המחלה התגלתה אצל יונים וכנראה שהיא מועברת בדרך צואה-פה (fecal-oral route).

Paratyphoid (
קדם טיפוס בטן): נגרמת ע"י סוגים שונים של סלמונלה. יונים קושרו לראשונה עם המחלה בשנת 1985 בדרום ניו ג'רזי ע"י Moore ממשרד החקלאות של ארה"ב. יונים ששורדות את המחלה הופכות לנשאיות והחיידקים נמצאים בלשלשת.

Pasteurellosis:
המחלה הזיהומית החמורה נגרמת ע"י חיידק מדבק ביותר הנקרא Pasteurella multocida. המחלה עלולה להופיע בצורה של זיהום בדרכי הנשימה, דלקת הלחמית, דלקת ריאות, זיהומים באיברים פנימיים (כמו התוספתן) או זיהומים בדרכי השתן. החיידק נמצא בלשלשת ובהפרשות של יונים (מתקיים בלשלשת כחודש וביונה מתה כשלושה חודשים).

Salmonellosis (
טיפוס בטן): המחלה יכולה להתקיים בגוף ללא סימפטומים באופן זמני או להופיע כהרעלת קיבה, כאלח דם או כזיהום חמור. יונים מפיצות את החיידק 
בעיקר כי הן דורכות על הלשלשת וכך מפזרות אותה ומעבירות אותה בחלקיקים למזון ולאוויר.

Tuberculosis (
שחפת ? ההערות כאן מתייחסות לזן הנקרא Mycobacterium Avium): המחלה גורמת לתשישות ולאובדן משקל. יונים נתגלו כנשאיות של המחלה כבר בשנת 1884. המחלה מועברת במגע ישיר, דרך הפה או באמצעות שאיפת אבק מזוהם.

Vibriosis:
הסימפטומים העיקריים כוללים חום גבוה וממושך, כאבי ראש, הקאות, צמרמורות, שלשול, אובדן משקל ונוקשות בגוף. המחלה עלולה לגרום להפלות או ללידה מוקדמת, לדלקת פנים הלב, לדלקת קרום הלב, לדלקת וריד פקקתית, לדלקת ריאות ולנפיחות בפרקים

Yersiniosis:
הסימפטומים דומים מאוד לדלקת התוספתן (חום, בחילות, כאבי ראש ובטן נוקשה), ולכן קשה להבחין בה. המחלה נתגלתה אצל יונים ע"י מדען גרמני בשם H. Dolfen בשנת 1916. היונים מפרישות את החיידקים בדרכים שונות.

פטריות:

Aspergillosis (
אספרגילוזיס): נגרמת ע"י העובש Aspergillus fumigatus. מחלה המשפיעה בעיקר על הריאות. הפטרייה מפרישה רעלים אשר תוקפים את הדם, את העצבים ואת התאים. יונים מפרישות את הרעלים אל האוויר הפתוח.

Blastomycosis (
בלסטומיקוזיס): מחלה חמורה אשר משפיעה בעיקר על הריאות ונגרמת ע"י שאיפת רעלנים. המחלה אינה מדבקת אך היא גורמת לחום, לאובדן משקל, לשיעול, לכיח עם דם ולכאבים בחזה.

Candidiasis (
קנדידה): משפיעה על העור, על הציפורניים, על הפה, על דרכי הנשימה, על המעיים ועל הנרתיק. הפטרת גורמת לגירוי, לכאב ולהפרשות מרובות. יונים מפזרות באוויר את האורגניזמים הגורמים לפטרת (אשר עלולה לחזור גם לאחר טיפול ראשוני).

Cryptococcosis:
מתחילה בזיהום בריאות ולאחר מכן עלולים להופיע גם שיעול, כאבים בחזה, אובדן משקל, חום וסחרחורות. המחלה יכולה להתמקם בריאות, בעצמות ובפרקים. היא עלולה לגרום לדלקת קרום המוח מסוג cryptococcal ולנזקים למערכת העצבים. המחלה זוהתה בלשלשת יונים ורוב הזיהומים נגרמים ע"י שאיפה של החלקיקים באזורים בהם יש יונים רבות.

מחלות פרוטוזואליות:

American Trypansomiasis:
למחלה הזו אין תרופה, אין טיפול ואין חיסון. רוב הסובלים מהמחלה ימותו בשלב מוקדם מנזקים לליבם תוך שבועיים עד ארבעה שבועות. המחלה זוהתה אצל יונים.

Toxoplasmosis:
המחלה עלולה לגרום לבעיות רבות כמו הפלות, לנזקים לרקמות המוח, לפיגור שכלי ואף למוות. יונים מפרישות את החיידקים הגורמים למחלה בלשלשת, בהפרשות מהעיניים או במגע ישיר.

Trichomoniasis:
זנים מסוימים משפיעים על איברי המין וזנים אחרים משפיעים על הסינוסים, על הגולגולת ועל עור הצוואר. המחלה עלולה לחסום את קנה הנשימה וכתוצאה מכך לגרום למוות (תוך ארבעה ימים מזמן ההידבקות). יונים הן הנשאיות העיקריות של ה T. gallinae.

מחלות ויראליות (נגיפיות):

Encephalitis (
דלקת מוח): שם כולל לסדרה של מחלות ויראליות המזיקות למערכת העצבים ולמוח. המחלה גורמת גם לתשישות ולקריסה איטית של המוח והגוף.

St. Louis Encephalitis:
משפיעה על מערכת העצבים ועלולה לגרום גם לדלקת המוח ובעמוד השדרה. ניתן להחלים מהמחלה אך היא עלולה להוביל לשיתוק, לתרדמת או למוות. הסימפטומים השכיחים ביותר הם כאבי ראש, חום, אובדן יכולת תנועה, ראיה או שמיעה. המחלה משפיעה על אנשים מכל הגילאים אך בעיקר על אנשים מעל גיל 60. יונים נקבעו כנשאיות עיקריות של המחלה.

West Nile Encephalitis: 
הנגיף מועבר ע"י היתושים הניזונים מיונים. המחלה עלולה להופיע בצורה מתונה או חמורה ביותר. הסימפטומים כוללים חום, כאבי ראש, כאבים בגרון, פריחה ואדמומיות בפנים. הנגיף נמצא ביונים.

Western Equine Encephalitis:
המחלה שכיחה ומסוכנת יותר מכפי שחושבים. הנגיף מועבר דרך הרוק שמופרש במהלך העקיצה של יתוש מזוהם. הסימפטומים הנפוצים הם כאבי ראש פתאומיים, חום, בחילות, צוואר נוקשה, תשישות וחוסר הימצאות. אחוז התמותה גבוה, בעיקר בתינוקות. יונים הן נשאיות עיקריות של הנגיף.

Pox (
אבעבועות): יונים פגיעות לאבעבועות ומעבירות את המחלה דרך היתושים העוקצים אותן.

מחלות הנובעות מטפילים מסוג ריקציה וכלמידיה:

Chlamydosis:
המחלה מידבקת ועלולה לגרום למוות. המחלה מופיעה כדלקת ריאות או שפעת (חום גבוה, צמרמורות, חוסר תיאבון, שיעול, כאבי ראש חזקים
הקאות, שלשול, וחולשה בכל הגוף). המחלה עלולה לגרום גם לדלקת כבד, לפקקת (קרישי דם) ולדלקת הוריד. יונים נדבקות במחלות בקלות ולכן הן הגורם העיקרי להעברת המחלה הזו.

Q fever (
קדחת קיו): הסימפטומים כוללים צמרמורות, חום, חולשה, הזעה מרובה, צינון קל, כאבים בחזה, כאבי ראש חזקים וצריבה בעיניים. ההחלמה איטית (נמשכת מספר חודשים). יונים הן נשאיות של המחלה (פרעושים וקרציות שנלקחו מקינים של יונים נמצאו מזוהמים).

אשמח לעזור !!

WWW.TERIDOVE.COM

nir bacshy
מרחיק יונים מקצועי בעל עסק להרחקת יונים המתמחה בהרחקת יונים מבתים פרטיים וממפעלים
מרחיק יונים מקצועי בעל עסק להרחקת יונים המתמחה בהרחקת יונים מבתים פרטיים וממפעלים
הרחקת יונים
הרחקת יונים מקצועית עם פתרון פורץ דרך בתחום הרחקת יונים - ללא פגיעה בבע"ח
יעל 92
נצרת עילית
0508390961
קישור לאתר
בעלי חיים - הרחקת יונים
תאריך: 30/1/2011
תגיות:   הרחקת יונים    בעיית היונים    מחלות    פתרון   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בעלי חיים - הרחקת יונים

הרחקת יונים - מחלות הנגרמות מיונים / nir bacshy
במאמר נסקור את הסיכונים והמחלות הנגרמות כתוצאה למגע עם יונים או הלשלשת שלהן
הרחקת יונים - פתרון פורץ דרך בתחום הרחקת יונים / nir bacshy
המאמר מציג פתרון חדשני פורץ דרך בתחום הרחקת היונים ומהווה פתרון למגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי. פטנט בלעדי!!
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים