מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה - איך לבחור ייצוג ראוי

/ גדי שושני

כאשר נופלת ההחלטה להגיש כתב-אישום נגד נאשם בעבירת תנועה, אנו יוצאים מנקודת הנחה כי הוא זקוק לייצוג משפטי באמצעות עו"ד תעבורה, משום שברור מאליו כי אינו יכול לייצג את עצמו כמובן, לא מבחינה אישית ולא מבחינה מקצועית. חשוב מאוד כי הנאשם בתעבורה יידע לעמוד על זכויותיו, עניין הדורש היכרות מעמיקה עם סדר הדין הפלילי וחוק העונשין , בהם מתמצא עו"ד.

עורך דין תעבורה מקצועי ומיומן, יודע למצוא את הנקודות החלשות בכתב-האישום נגד מרשו העומד למשפט. עקב התמצאותו בחוקי תעבורה ובדיני ראיות כנדרש, יודע הוא להבחין בין ראיות מבוססות לבין ראיות שניתן להפריכן. עורך דין מיומן, ידע להפוך לערער את אמינות הראיות . לחילופין הוא יוכל לתת את הדעת על ראייה שהושגה באמצעים לא כשרים או אולי בלתי חוקיים, כגון שינוי פרטים ראייתיים בחומרי החקירה. בכך יוכל לנצל את המצב לטובת מרשו. במקרים אחרים, ראייה שהוכח בפני ביהמ"ש שלא הושגה כדין, או תחת לחץ, עלולה להוביל אף לזיכוי הנאשם ולהביא לשחרורו המיידי. ישנם למשל מקרים של נהיגה בשכרות בהם הנאשם אמר דבר מה בזמן המעצר שלאחר מכן נרשמים בפרוטוקול המעצר עליהם לא ניתן להסתמך.

במסגרת תפקידו, על עורך דין לתעבורה לדעת לשטוח את טענותיו כיאות בפני בית המשפט. יש לא מעט עורכי-דין בעלי כישרון טבעי להצגת טיעוניהם באופן דרמטי הנוקטים לפעמים אפילו בכישרון משחק ע"מ להשפיע על השופטים באולם. אומנם נראה כי אין הרבה עורכי דין שכאלה, המציגים יכולות תיאטרליות אלו, ולרוב, עורכי דין טוענים את טענותיהם באופן טכני ומונוטוני.

עו"ד תעבורה טוב יוכל לבצע חקירה נגדית של עדי התביעה אם יש כאלו. אם יעשו עבודתו נאמנה, יכול העו"ד המייצג לגרום למצב בו העד יאבד את הריכוז ויאמר דברים קשים להבנה, בצורה לא עקבית, שאולי אף סותרים חלק מעדותו. בכך יכול עורך דין טוב לשכנע את בית המשפט כי העד אינו עקבי ומבולבל, וככזה - אין להסתמך על דבריו, ולכן יש להביא לזיכויו המיידי של מרשו, בין אם אם מחוסר אשמה ו/או מחוסר ראיות מספיקות.  אם כן, יכולת ייצוג בבית משפט חשובה מאוד ורק עו"ד תעבורה איכותי  יוכל להביא לתוצאות הטובות ביותר עבור מרשו.

גדי שושני
קידום אתרים של חברות קטנות וגדולות: עו"ד פלילי אברהם ג'אן, סמסונג ישראל, היפו מסעדה לאירועים, אור ביטוח ועוד.
קידום אתרים של חברות קטנות וגדולות: עו"ד פלילי אברהם ג'אן, סמסונג ישראל, היפו מסעדה לאירועים, אור ביטוח ועוד.
SEOקידום אתרים
תל אביב
חוק ומשפט - דיני תעבורה
תאריך: 10/4/2011
תגיות:   עורך דין פלילי    עו"ד פלילי    עורך דין תעבורה       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - דיני תעבורה

עורך דין תעבורה - איך לבחור ייצוג ראוי / גדי שושני
כאשר נופלת ההחלטה להגיש כתב-אישום נגד נאשם בעבירת תנועה, אנו יוצאים מנקודת הנחה כי הוא זקוק לייצוג משפטי באמצעות עו"ד תעבורה, משום שברור מאליו כי אינו יכול לייצג את עצמו כמובן, לא מבחינה אישית אלא..
כמה שווים חיי אדם – בבית המשפט / אברהם פכטר
עסקת הטיעון, בה נהג דרס שתי נערות בנות 14, על אי תנועה, ויצא בעונש של 1000 ₪, עבודות שירות + תנאי, היא שערורייה משפטית כפולה. העונש על פציעה קשה של שתי נערות תמימות – הוא עלבון למערכת אכיפת החוק.
הקשר בין חובות להוצל"פ לי בין פקיעות ואי חידושי רשיונות נהיגה / ניר שלום
על הקשר שנוצר בין חובות אזרח להוצאה לפועל לבין פקיעות ואי חידושי רשיונות נהיגה במשרדי הרישוי
נהיגה בשכרות / ניר שלום
מה חשוב לדעת על נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת אלכוהול ועל הטיפול הראוי והנכון בעבירה זו מול בתי המשפט והמשטרה.
נהיגה ללא רשיון נהיגה / שולמית קהלת-אורן
אדם אשר נתפס נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה כלל עובר את העבירה החמורה ביותר, שכן, הסבירות היא שהוא אינו יודע לנהוג כלל ברכב ועל כן הוא מהווה סכנה לציבור.
עצות זהב לאדם שנפסל מנהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים / שולמית קהלת-אורן
ב רובם של האנשים שרישיונם נפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשים שנעשה לה עוול גדול ובטוחים כי הם ראויים לנהיגה. פסילת הרישיון לתקופה ארוכה של שנה, שבסופה ניתן לגשת שוב למבדקים במרב"ד, פוגעת
על מדידת מהירות מופרזת / טל כהן
ות דובר בעת האחרונה, גם בתקשורת הכתובה וגם במדוברת, על אמינות מכשירי המדידה בהם עושה משטרת ישראל שימוש באכיפת עבירות של נהיגה במהירות מופרזת. אך האם מכשירים אלו מדוייקים וכיצד מתייחסת לכך מערכת המש
נהיגת קטינים ללא רישיון נהיגה / שולמית קהלת-אורן
נהיגה ללא רישיון נהיגה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר ובהתאם, לצד עבירה זו נקבע עונש מינימאלי של 3 חודשי פסילה ועונש מקסימאלי של שנתיים מאסר. זאת, בנוסף לעונשים של קנס, פסילת רישיון ומאסר - על תנאי
שיפוט בעבירות תעבורה בצה"ל / עידן דביר
מידע חיוני לעומדים לדין תעבורתי בערכאות השיפוט הצבאיות. מי נמצא בתחולת בית המשפט הצבאי לתעבורה ? בגין אילו עבירות רשאי בית הדין הצבאי לתעבורה לשפוט ? מה הענישה אותה מוסמך להטיל ? ועוד...
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים