מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
חברה ומדינה
איכות הסביבה
אלימות במשפחה
אקטואליה
ארגוני התנדבות
דמוקרטיה
דת ומדינה
זכויות הפרט
כללי
מימוש זכויות אזרחיות
מיעוטים
עלייה
פוליטיקה
צבא וביטחון
צביון המדינה
צדק חברתי
תנועות נוער
     
 
מאמרים חדשים  
"תג מחיר" = תג אסיר /
יש למגר ומהר את התופעה של בריוני "תג מחיר" – המביאים נזק עצום לתדמית ישראל ולממשלת ישראל.
חוצפנים - נמאסתם /
מובילי המחאה – שהוכתרו ע"י התקשורת ומקבלים מהם גיבוי וכותרות – נתנו לנתניהו אולטימאטום של חודש ימים, הבנתם? וועדת טרכטנברג, עוד לפני שהחלה לפעול, כבר נפסלה ע"י יושבי האוהלים.
שלוש נקודות עקרוניות מבדילות בין נאומי /
מה אמרו על נאום אבו-מאזן. נאום של הסתה, נבזי, משעמם, מלא סתירות ועיוותים עובדתיים והיסטוריים. נאום נתניהו – היסטורי, ציוני, לאומני, מוגש בצורה דרמטית ומבריקה כיאה לנואם גדול.
ארדואן – רוצה לחדש את האימפריה העותומנית /
מתוסכל וממורמר, מאי קבלתו למשפחת המערב. מאוכזב מדו"ח פלמר של נציגות האו"ם שלא הצדיק את טענותיו השחצניות, מוציא את הכעס והזעם על ישראל.
פני המחאה – כפני מנהיגיה /
לא הפגנת המיליון, לא צעדת המיליון, אלא שאלת מיליון הדולר – פני המחאה לאן?
יום אחד, אולי – אפרוש כנפיים /
מי מאיתנו לא חלם על יום כזה. יש וחלומות אכן מתגשמים – ויש וחלומות מתגשמים לא לפי שתוכננו. אבל לפרוש כנפיים – שיסתבכו בסורגי הכלא, זה בוודאי לא היה בתכנית.
הכרמל, שוב בוער - בלבבות /
דו"ח המבקר על השריפה בכרמל, מצית מחדש אצל המשפחות השכולות את "אש התמיד" של הכרמל.
כלכלה פרקטית , וקלקלה שלטונית וציבורית /
ה אותה. הכלכלה היא תחום גמיש שכולם יכולים להיות בו צודקים, ובו בזמן גם לטעות. הסיכוי שיהיה טוב הוא כמו הסיכוי שיהיה רע, הכול תלוי במה עושים ועד כמה, ומה לא עושים ועד כמה, ובתזמון של כל עשייה ואי עשייה
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים /
בהמשך לגלי המחאות השונות בארץ בחודשים האחרונים
העם דורש.... /
לא זכורה לי תקופה אחת מאז קום המדינה שהעם לא דרש. עם שדורש... זה טוב, בריא וצודק. אבל לזעוק: "העם דורש צדק חברתי" ולחשוב בתמימות שניתן לפתור את כל בעיות המחאה כבמטה קסם – זה נאיבי...
לא להתפתות - לאופוריה /
"האופוריה" של המחאה, מתחילה להדאיג ולהתפוגג. מחד, מחאת המונים (עם מספרים מנופחים ולא ריאליים) מאידך מפגן מרשים למדי של אזרחים הדורשים שינוי.
חיילי צה"ל שנצחו בג'נין – הפסידו בעליון /
חיילי צה"ל ובראשם ד"ר צנגן, שלחמו בג'נין במבצע "חומת מגן" – נגד מחבלים, הגישו ערעור לבית משפט עליון, על פסיקת בית המשפט המחוזי לקבלת פיצויים, בגין לשון הרע – שהסרט גרם להם, אך הפסידו בעליון.
מחאה מוצדקת – דרישות לא סבירות /
צריך להודות, השביתות/מחאות תפסו את ביבי וממשלתו לא מוכנים. לא להיקף המחאה, לא גודלה ועוצמתה ולא נחישותה. אנחנו הציבור, רוצים מדינת רווחה ולא מדינת סעד.
"מצעד החיים" – דרוש שינוי בתוכן ובמהות /
שר החינוך גדעון סער, הצהיר כי משנת 2012 "מצעד החיים" יהיה נגיש לכל שכבות האוכלוסיה, בעיקר לחלשה, ע"י סבסוד ממשלתי. צעד נכון ונבון, אך לא מספיק. יש לשנות את תכנית המצעד על מהותו ומסלולו.
חיילי צה"ל שלחמו בג'נין – הפסידו בעליון /
חיילי צה"ל ובראשם ד"ר צנגן, שלחמו בג'נין במבצע "חומת מגן" – נגד מחבלים, הגישו ערעור לבית משפט עליון, על פסיקת בית המשפט המחוזי לקבלת פיצויים, בגין לשון הרע – שהסרט גרם להם, אך הפסידו בעליון.
ביבי – תעשה לי מדינה מתוקנת /
לא לפטר את שטייניץ – הוא לא שומר על הכסף של האמא שלו אלא של המדינה ואזרחיה.
הדמוקרטיה בעיני השמאל ובעיני הימין /
הדמוקרטיה המקורית הקלאסית, עפ"י הממציאים היוונים, כבר מזמן שונה וגמישה יותר ממה שיצקו בתוכה מייסדיה.
חרם על תוצרת ההתנחלויות – אקט אנטי ציוני /
בעוד מתקיים דיון בכנסת על "חוק החרם" – שיסחוף את מי שמחרים תוצרת ישראלית שמקורה בשטחים – מגישה ח"כ גלאון, נציגת מרץ הצעת חוק נגדית להחרים תוצרת ישראלית מההתנחלויות.
המשט האווירי – פאניקה מיותרת /
ההיסטריה סביב המשט שבאה לידי ביטוי בתקשורת עם הגעתם של קומץ "פעילי ומחררי מלחמה" – עוברת את גבול ההיגיון והטעם הטוב התקשורתי פוליטי.
"מבצע אנטבה" – היסטוריה, מיתוס ומורשת קרב /
35 שנה למבצע ההרואי של שחרור אזרחי ישראל מידי מחבלים, ע"י כוחות צה"ל נבחרים והאווירה עדיין לא שקטה, מבעבעת, עם נימה של ביקורת ומלחמות אגו.
חטיפת גלעד שליט – 5 שנים אחרי /
קשה לתאר את סבל המשפחה, הדאגה והציפייה. פעילות למען, היא תמיד מבורכת, במידה ולא מערבבים בה מהלכים ומסרים פוליטיים חבויים, במסווה של השתתפות תמימה כביכול במאבק למען השחרור.
עד מתי רשעים יעלוזו /
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הפכה משך השנים האחרונות קן צרעות למומרים אקדמאיים, שונאי ישראל, משמיציה והורסיה בעולם.
לחיי - הבחירות שבדרך /
ארדואן בתורכיה – זכה בקדנציה שלישית. עו"ד יורי גיא-רון - רוצה בקדנציה שניה כיו"ר לשכת עו"ד בישראל. עו"ד דורון ברזילי – רוצה בקדנציה ראשונה כיו"ר לשכת עו"ד.
ההסברה הישראלית – על הפנים /
פרשת "המרמרה" – שנה אחרי התגלו לפתע תמונות מרשיעות של פעילי המשט – חמושים בנשק חם שהוכן מראש. תגובת צה"ל טעינו – נפיק לקחים. זה יפה וחשוב, כי המשט השני לקראת ספטמבר בדרך.
פורשים ויורים /
מנהג מגונה, מתחיל להשתרש אצל בכירים בפוליטיקה ובמנגנוני הממשלה, שעם פרישתם מתחילים לירות אש אוטומטית לכל הכיוונים ולכל המטרות.
גבולות ביטחון – וגבולות של איפוק /
כך לא בונים גדר גבול – וכך לא מגינים עליה. המצב המשפטי – ברור, למדינה ריבונית זכות קנויה להגן על גבולותיה גם באש חיה.
אסור לקטוף את פרחי הגן /
החללים הרבים על מזבח המדינה, הם הם, הפרחים שבגן העצמאות שלנו. אמנם אסור לקטוף את פרחי הגן – אבל אלוהים כנראה מרשה לעצמו את מה שאנו כבני אדם אוסרים על עצמנו. לקחת לגינתו את יפי הבלורית והטוהר.
פסח וחד גדיא – עם תכנים חדשים /
אחרי ששרנו את חד גדיא והיינו מסובים כל אותו לילה (לא רק בבני ברק) וסיפרנו ביציאת מצרים, הגיע העת לשדרג את חד גדיא ולהכניס בו תכנים חדשים.
לשחרר את שליט! 4 ראשי שב"כ בעד, 4 קושיות שלא נשאלו /
ב-4 קושיות, לא דנו פורום ראשי השב"כ, המוסד והמשטרה, במסגרת מסיבת העיתונאים בהן הציגו את עמדתם לשחרור שליט – לפי תג המחיר של דרישות חמאס.
השופט גולדסטון – המומר שמכר את נפשו לחמאס /
כשאדם מודה בטעותו – הנטייה היא למחול לו, אך לא הפעם. הנזק התדמיתי שגרם לישראל, אולי וחלש, אך לא יעלם. צודק ביבי – באומרו, שיש לזרוק את הדו"ח ל"פח האשפה" של ההיסטוריה.
 
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים